Güzellik

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Buğulu bakan gözlerle dikkatleri üzerinize çekmeye hazır mısınız?

Güncellenme tarihi:

Kimimiz için zorunluluki kimimiz için günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası makyaj yapmak. Özellikle de göz makyajı... Bakışlarımızı belirginleştirmek, etkileyici gözlere sahip olmak olmazsa olmazımız. Bunun en iyi yolu daa dumanlı göz makyajı..

Hepimiz siyah tonlarına alışığız ama bu kez bakışlarınızı daha yumuşak ve çekici gösterecek, hem de daha doğal görünecek kahve tonlarını kullanmaya ne dersiniz? İşte kahverengi tonlardan oluşan dörtlü far paleti, kaş maskarası, göz kalemi ve maskara ile yapacağınız dumanlı göz makyajı:

* Her ne kadar bir göz kalemini elinizle dağıtarak elde edebileceğiniz bir makyaj olsa da, kaliteli bir far fırçası ile yapacağınız dumanlı göz makyajı çok daha kusursuz görünecektir.

* İlk adım olarak tüm göz kapağınıza hafif pırıltılı bir far uygulayın. Ardından açık tonu kaş kemiğinize sürün. Gözün dış kısmına doğru koyu kahve tonu uygulayıp hafifçe dağıtabilirsiniz.* Göz makyajınız için tercih ettiğiniz koyu kahvenin bir ton açığını fırça yardımıyla göz kapağınızın daha iç kısmına uygulayın.* Şimdi göz pınarının etrafına pırıltılı ve açık tonlu farla hafif bir dokunuş yapın. Bu dokunuş gözlerinizi olduğundan daha büyük ve bakışlarınızı aydınlık gösterir.* Sıra geldi kaşlara! Etkileyici bir göz makyajının tamamlayıcısı dolgun ve şekilli kaşlardır. Kaşlarınızı bir kaş maskarası veya kaşınıza uygun tonda bir kaş farı ile hafifçe doldurun. Fırça ile hafifçe dağıtırsanız daha doğal bir görünüm elde edersiniz.* Göz pınarınızdan itibaren gözünüzün altına ve üstüne ayrıca hem alt hem üst kirpiklerinizin diplerine kahverengi kalem çekin. Gözünüzün üzerine çektiğiniz kalemi fırça yardımıyla hafifçe dağıtın. Sonradan sürdüğünüz kalem ve koyu renk farı kalın bir göz kalemiyle iyice belirginleştirin ve uçlarını birleştirin. Gözlerinizin altına çektiğiniz göz kalemi dumanlı makyajınızı belirginleştirecek ve gözlerinizi daha iri gösterecek.

* Son olarak kirpiklerinize iki kat maskara uygulayın ve bakışlarınızı belirginleştirin.

İşte etkileyici ve buğulu göz makyajınız hazır! İster gün içinde, isterseniz birkaç ton koyulaştırıp ruj ekleyerek gece makyajınızda kullanabilirsiniz. Hadi o zaman aynı karşısına....

Yukarıda anlattığımız dumanlı göz makyajında kullanılan ürünler:

Giordani Gold Dörtlü Göz Farı
Giordani Gold Kaş Maskarası
Giordani Gold Göz Kalemi
Giordani Gold Incredible Length Maskara

Yayın tarihi: 14.10.2015
7781
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.