Yemek

Yeşilköy'e yeni bir soluk

Yeşilköy'e yeni bir soluk

Eğlence merkezinden uzakta, Yeşilyurt'ta yeni açılan Farina, gerek mönüsü gerek dekorasyonu ve servisi ile adından söz ettireceğe benziyor.

Bu hafta İstanbul eğlence hayatının merkezinin dışına çıkıyoruz. İstikâmetimiz Yeşilköy Çarşı'nın içinde hizmet veren Farina (İtalyanca un). İçeriye girince, insan ister istemez diğer mekânlarla karşılaştırma gereğini duyuyor.

Mekânın Nişantaşı'ndakilerden bir farkı yok. Mekânın sahibi Onur Özdiker, "Yeşilköy ve Florya maddi olarak üst düzey insanların oturduğu bir bölge. İnsanlar akşamları ya Etiler'e ya da Nişantaşı'na gidiyorlar. Burada onlara hitap edebilecek bir yer yoktu. Ben de bu kitleyi buraya çekmek için Farina'yı açtım" diyerek düşüncemi doğruluyor.

Farina mutfağından dünya yemekleri çıkıyor. Mönüde özellikle İtalyan, Fransız ve Meksika yemekleri yer alıyor. Mutlaka denenmesi gerekenler ise şefin özel soslarıyla hazırladığı Enchilada Special ve Chinese Beef/Chicken.

Tatlı mönüsü ise mükellef bir yemekten sonra bile baştan çıkarıcı. Bu arada mönü üç ayda bir değişime uğrayacakmış.Hafif müzik, modern dekorasyon
Gelelim dekorasyona... İç mekân modern, klasik bir çizgide dekore edilmiş. Krem renginin ağırlıkta olduğu mekânda, koyu kahverengi ahşap mobilyalar yer alıyor. Farina'da özenle seçilmiş hafif ve rahatlatıcı müzikler eşliğinde ister İtalyan, Fransız veya Meksika mutfağından tatlar deneyebilir, ister Illy farkı ile coffebar'dan istediğiniz bir aromalı kahveyi yudumlayabilirsiniz. Ama Farina'ya ulusal maçların olduğu günlerin birinde yolunuz düşerse, tatlı bir telaşla da karşılaşabilirsiniz. Çünkü Farina'da Digitürk keyfi var ve özelikle futbol maçlarının olduğu günlerde coşkulu bir hava mekânı kaplıyor. Yeşilköy Bostan Sokak'taki Farina Cafe, her gün 10.30 - 23.00 arasında hizmet veriyor. Sakin ortamı, şık dekorasyonu ve lezzetli mutfağıyla Farina, şimdiden Yeşilköy'de özel bir köşe olmaya aday. Eğer yolunuz Yeşilköy'e düşecek olursa, bir uğrayın derim.


Adres: İstasyon Caddesi Bostan Sokak No: 24 Yeşilköy-İstanbul

Tel: 0 212 662 87 29

Kaynak: TempoYayın tarihi: 03.01.2004
1183
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.