Yazarlar

Kırıksız Saçlar Mutlu Adamlar

Kırıksız Saçlar Mutlu Adamlar

Kırıksız saçlar mutlu adamlar...

Güncellenme tarihi:
saçlar

Herkese iyi pazarlar;

Dün kuaförde, 29 senelik tecrübenin sonunda ne kadar bakım yapsam da düzelmeyecek olduklarını bildiğim saçlarımın çatal çatal olmuş uçlarını en kolay ve kesin çözüm olarak kestirirken, bir yandan da Elle’de Komşunuz Mehmet’in yazısına göz gezdiriyordum.

Komşunuz Mehmet yazısının bir yerinde demiş ki, pozitif düşünce olayından bıktım, hem de bazen mutsuz olunca, “Bu adam arızalı kesin düzeltmem lazım!” şeklinde düşünen kadınları çekiyorsunuz. Bir erkek olarak o bile fark etmiş kadınların hastalıklı vaziyetini.

Aklıma direkt hafta başından beri yazmak istediğim ama bir türlü bilgisayarın başına oturmaya vakit bulup da yazamadığım yazı geldi ve daha fazla ertelememeye karar verdim.

Biz kadınlar bilerek ve tercihen depresyonda ve hayattan mutsuz adamları mı seçiyoruz? Ya da onlar bizi daha fazla mı çekiyor?

Cevapları daha net görebilmek için bambaşka bir açıdan yaklaşalım olaya. Bir köpek sahipleneceksiniz ve iki seçeneğiniz var. 1. Seçenek terk edilmiş, boynu bükük, hiç kuyruk sallamayan, oldukça mutsuz bir köpek. 2. Seçenek ise, musmutlu bir can. Yüzü gülüyor.

Bu çirkini kimse almaz, ben alayım, dertlerine derman olayım diye mutsuz olan hayvanı seçtiyseniz, tebrikler gerçekten temiz kalpli bir insansınız ve varsa muhtemelen cennete gideceksiniz ama burada, bu dünya da s*çtınız! Sevgilileriniz ile olan ilişkilerinizde bir ömür mutsuz olmaya mahkumsunuz. Çünkü mutsuz bir adamı, “onu benden başkası anlamaz ki” deyip, hayatınızda tuttuğunuz sürece sağlıklı bir ilişki yaşayamayacaksınız. Onunla birlikte olduğunuz gerçeği sizi çok mutlu edebilir ama size yemin ederim totalde asla mutlu ve huzurlu bir hayatınız olmayacak!

İstatistiklerle konuşalım:

Geçen hafta içi soruşturduğumda 10 kişilik “Whatsapp” kız grubumun 6’sı mutsuz çocuklarla uzun ilişkiler yaşamıştı. %60! Evet kadınların %60’ı mutsuz adamlarla ilişki yaşıyor. O kadar çok mutsuz adam var mı bilemiyorum ama eğer yoksa durum daha da vahim, sık sık el değiştiriyor ve daha çok kadını mutsuz ediyor demektir bu mutsuz adamlar

1 tanesinin hiç ilişki yaşamadığını göz önünde bulundurursak, sadece 3 mutsuz erkek gördü mü kaçabilmeyi akıl etmiş. Sadece %30...

Onu kimse anlamaz, benden başkası mutlu edemez düşüncesi ile yola çıkıp mutsuz erkeklerle beraber olan 6 kızın, sadece 3 tanesi bu işi 1 defa yaşamış ve akıllanmış. Diğer yarısı ise mutsuz erkeklerle beraber olmanın mutsuzluk getirdiğini bir kaç deneme sonra anlamış!

Yani bazı ileri görüşlü veya şanslı kadınlar bu işe hiç girişmiyor, bazı kadınlar bu hataya bir defa düşüyor ama çabuk öğreniyor, bazıları ise aynı ilişkinin farklı versiyonunu defalarca yaşıyor. Kadınların %30’u defalarca mutsuz erkelerle mutsuz ilişkiler yaşıyor...

10’umuzun da 30’a merdiven dayadığı bugün, hepimiz mutsuz erkeklerle asla beraber olmak istemediğimiz ve hatta çok daha iddialısı olmayacağımız konusunda hemfikiriz.

Biraz gecikerek de olsa bu durumu öğrenmiş ama öncesinde defalarca mutsuz erkeklerle birlikte olmuş bir kızın tecrübelerine dayanarak söylüyorum ki (kendi tecrübelerim) hayatından genel anlamda mutsuz bir erkeği mutlu edebilmenin hiçbir yolu yok. Onun ilişkinizi çekilmez hale getirmesi ise kaçınılmaz. Ne kadar bakım yaptırsanız da kurtaramayacağınız, saçınızın ucundaki kırıklara benzer o adamlar... Siz onları düzeltemezsiniz de onlar küçücük sorunları ile bütün bakımlı görüntünüzü çöpe atabilirler.

Hiç bulaşmayın o ilişkiye. Eğer içiniz acıyorsa şöyle düşünün “Benden başka kimse onu anlamaz” diyen o kadar çok kadın var ki, biri mutlaka anlar. Siz kendi kıçınızı kurtarın ve derin bir nefes alın!

Herkese kırıksız saçlar ve mutlu adamlar dileyen Sandru

Yayın tarihi: 21.04.2015
« tüm yazıları
3917
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.