Yazarlar

Coollaştıramadıklarımızdan mısınız?

Coollaştıramadıklarımızdan mısınız?

İnsanlar cool olanlar ve ömürleri boyunca cool olmaya çalışanlar diye ikiye ayrılıyor bence. Ve ben kendimi bildim bileli maalesef ikinci grubun içinde debeleniyorum senelerdir.

Coollaştıramadıklarımızdan mısınız?
Bu ultra cool insanlar halleri hareketleriyle, onlar gibi olamayıp onlara özenenlerin; yani biz sıradanların arasından kolayca sıyrılırlar. Telefonla ararsın açmazlar, beş saat sonra bir daha ararsın; "Aa görmemişim işim vardı." derler. Dışarıya çağırırsın, "Biz zaten arkadaşlarla dışardayız, hadi atla sen de gel." derler. İşte ben hep o "atlayıp giden" arkadaşlardan, telefonla hep ikinci sefer arayan insanlardan oldum.

Fakat yine de mesajlara ortalama bir gün sonra dönen, aramalara ise hiçbir zaman dönmeyen insanları bir türlü anlayamadım. Zaman zaman ben de onlardan biri olayım, ben de cool olayım diyorum, mümkün değil beceremiyorum. Telefonuma gelen bir mesajı en fazla on dakika sonra görüyorum, on birinci dakikada dayanamayıp cevabı yazmış oluyorum.

Kadınlar pek değil de, erkekler çok yapıyor bu "geç cevap yazma" işini. Hele de arada bir flörtleşme varsa, bir ilişkinin henüz başlangıcındaysanız cevabın geciktiği her saniye içinde içimde küçük volkanlar patlıyor. Gel de bunu erkek milletine anlat tabi. Anlamak istemiyorlar herhalde, bazen onlardan gelecek bir kelimenin bile bizler için ne kadar önemli olduğunu.

Dediğim gibi özellikle flört dönemlerinin başında, biz kadınlar için o mesajların her kelimesi, hatta bir harfi bile önemliyken onlar her zamanki gibi daha az ilgili oluyorlar bu konuya. Ya da bizden daha mı heyecanlılar? Fakat biz kadınlar, acaba ondan mesaj gelmiş mi diye üç saniyede bir telefona bakarken, bu cool beyler bize üç saat sonra cevap yazmakta hiçbir sakınca görmüyorlar. Gel de sinirlenme şimdi! Ben ne kadar heyecanlıysam onun da o kadar heyecanlı olması gerekmiyor mu?

Tabi bu tavırları da bir yere kadar. Biz de kadınız, bizim de kafamız en az onlar kadar şeytanlığa çalışır. Mesela benim bizzat uyguladığım;, herkese de tavsiye ettiğim bir kural var bu gibi durumlar için. Erkek, attığın mesaja ne kadar sonra cevap yazdıysa, sen arada geçen sürenin iki katı kadar sonra geri döneceksin ona. Yarım saat sonra mı cevap verdi sana, sen bir saat sonra cevabını yazacaksın. Bekletmek kadınlığın şanındandır, erkeklikle en ufak bir alakası bile yok. Böylece seni yarım saat bekletmesinin cezasını tam bir saat bekleyerek ödeyecek erkek. Görsün o zaman cool'luk nasıl oluyormuş.

Aslında işin özü şu ki; bu tür hesaplamalara, taktiklere, akıl oyunlarına hiç gerek yok, olmamalı. Önemli olan bunları yapmayacağın, yanında dakikaları, saatleri hatta günleri bile unutacağın birisinin olması; ona mesaj atmak, cevap beklemek yerine söyleyeceklerini gözlerinin içine bakarak söyleyeceğin biri olmalı. Samimi ve içten bir sevgi her zaman cool'luğu yener.
Yayın tarihi: 29.11.2011
« tüm yazıları
1697
dahafazlası
YORUMLAR

He duz sohbeti

ayka 30.11.2011 14:23:42

Waoooww sonunu süper bağlamışsın Pinky :) Kesinlikle katılıyorum.. Bu minik oyunlar stresler de işin tadı tuzu ama bazen de tadını kaçırabiliyor.. Önemli olan gerçekten güvendiğin, geç cevap geldiğinde bile kafandaki hin lambaları yakmayacak biriyle olabilmek.. :)

Zümra Çelik 30.11.2011 13:34:30

Erkek, attığın mesaja ne kadar sonra cevap yazdıysa, sen arada geçen sürenin iki katı kadar sonra geri döneceksin ona. İşte bana böyle bi fikir gerekliydi, uygulamaktayım :p çok güzel yazmışsın, söylediklerine katılmadan edemeyeceğim. :)

queen 29.11.2011 21:21:48

Benm icin hep tam tersi oldugnu bunu okuynca farkettm dogustan sanlslilardanm

Selen c 29.11.2011 19:26:06

bu saat hesaplamasını tek benim yapmadığımı öğrenmek hoş oldu :D

elif coskun 29.11.2011 18:49:33

bu kızı çok seviyorum ya yine bize bizi anlatmış çaktırmadan

begüm 29.11.2011 11:47:33

Şöyle ki; 1 seneden beri hoşlandığım ve mesajlaştığım çocuk, arada o tür gecikmeler yapıp, genelde de açıklama yapmaz, bu sene tanıştığım yaklaşık 2 ay sonra telefonumu alan şu an yarı arkadaşım yarı hoşlandığım gözüyle baktığım, 15 dk. geç yazınca özür dileyip açıklama yapıyorsa, aradaki farkı görüp duyarlı olana kendimizi daha yakın hissedip, işte insan! deriz. Bu kadar basit, diğerleri devam etsin, verdiği kadar değer görürler karşısındakilerden.

luck 29.11.2011 11:14:19

böylesine değer vermiyor da denir bu kadar hesap yapabiliyorsa zaten sevmiyordur

melih 29.11.2011 07:10:56
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.