Yazarlar

Çıldırtan kadın modelleri

Çıldırtan kadın modelleri

Geçen hafta yazdığım "Koşarak Uzaklaşılası Erkek Modelleri" yazısından sonra beyler -haklı olarak- "Hep sorun bizde mi? Biraz da çuvaldızı kendinize batırın." diye ayaklanınca en çekilmeyen kadın modellerini inceledim ben de bu hafta.

Güncellenme tarihi:
Pink Freud

Erkekler konusuna işimiz çok kolaydı, derdini nazını çekmek istemiyorsan yol ver gitsin, ama söz konusu kadınlar olunca istesen de kurtulamıyorsun onlardan. Çevrende bir erkek olmadan gayet de güzel yaşayabilirsin ama bir kadın olarak kadınlardan kesinlikle kurtuluşun yok! Konunun uzmanları, doktorlar, proseförler nasıl araştırmalar yapıyor bilmiyorum ama ben, en çekilmez kadın tipleri olarak şu tip kadınları berbat buluyorum:

Sadece kendisinden bahseden kadın: Çevresindeki tüm insanların ilgi merkezi olma sevdası o kadar gözünü kör etmiştir ki, karşısındaki kimseyi dinlemez. Dinlemediği gibi kendi anlattığını da duymaz çoğu zaman. En mahrem anlarından, en sıkıcı aşk maceralarına kadar hepsini dünyanın en önemli olayı gibi anlatır. Sadece ve sadece kendisinden bahsedilsin ister. Senin başka bir derdin mi var, dinlemek istemiyor musun umurunda bile olmaz. Varsa yoksa kendisi ve kendi başına gelenlerdir. Nedense en büyük aşk acılarını o yaşar, en büyük mutsuzlukları da. Senin başına onun başına gelenlerden daha iyi ya da daha kötü hiçbir şey gelmesi mümkün değildir. Dünyanın merkezi odur!

Sürekli hasta kadın: Bu tipler ilerleyen yaşlarda karşınıza çıkar sanıyorsanız yanılıyorsunuz! Daha 20'lerinin başında olmasına rağmen sürekli yatak döşek hasta olan kadınlar vardır. Aslında hastalık bahane, ilgi beklemek şahanedir. Ya migreni tutar, ya alerji olur, ya da orası burası ağrır. Dışarıdan görülebilecek bir hastalık geçirdiği hiçbir zaman görülmemiştir elbette. Hep sinirseldir hastalığı. Ve hasta olduğunu internetteki hesaplarından en az iki tanesinde duyurup ilgi beklemek de tek ilacıdır.

Sevgili bulunca 180 derece dönen kadın: İşte en kıl olduğum, manitasına göre hareket eden kadın. Sevgili bulduğu andan itibaren, sadece ondan bahsetmeye başlar. Planlarını ona uyacak şekilde yapar. Gerekirse en yakın arkadaşlarıyla bile aylarca görüşmeyi keser. Ama en ufak kavgada, ayrılıkta tıpış tıpış arkadaşlarına geri dönüp derdini dinlemelerini bekler. Sevgili bulduktan sonra Twitter, Facebook gibi tüm sosyal medya hesaplarını kapatır ya da sadece sevgilisinden bahsetmek için kullanır buraları.

Çevresindeki tüm erkeklerin kendisine aşık olduğunu iddia eden kadın: Kendisi bu satırları okuyorsa üzülerek belirtiyorum ki, hayır canım, herkes sana aşık değil! Bazı erkekler sadece iyi ve kibardır. Bu iyilik ve kibarlığı "Bana yazılıyor, kesin bana aşık" diye algılayacak kadar kompleksli kadınlardan da Allah hepimizi uzak tutsun. Bu tipler ağız tadıyla birinden hoşlanmana bile izin vermezler. "X'i tanıyor musun?" demene kalmadan "Haa o bana aşıktı, yüz vermedim ben ona." diye adamdan iki saniyede soğuturlar. Muhabbet esnasında geçen her karşı cins mutlaka ona aşıktır, hoşlanıyordur ve kızımız ona asla yüz vermemiştir.

Aslında sorun ne erkeklerde ne de kadınlarda, sorun hızlı gelişen medeniyetin gereklerini yerine getirmeyi beceremeyen, sosyal ilişkilerini sadece bencillik üzerinden yürüten insanlarda.

Yayın tarihi: 09.01.2012
« tüm yazıları
4779
dahafazlası
YORUMLAR

e hani yani yazı gözümüz yollarda kaldı.

cookiestanbul 15.01.2012 16:27:11

sıradan bir orta mektep talebesi bile bundan iyisini yazardı diye düşünüyorum!

kamuran 14.01.2012 00:14:00

saçma

ilker yörük 12.01.2012 00:16:59

Bu yazilari sorun bende degil sendenin yazari pinkfreud mu yaziyor? Tarzlari cok benziyor da?

Emine İstem 11.01.2012 19:59:18

Bir hafta dusundun, arastirdin ve bunu mu yazdin? İsine biraz daha ciddiyetle sarilsan, biz okuyucularida bos cumlelerinle yormasan keske...

mobil kullanici 11.01.2012 15:38:37

türk kızlarının rus kızlarna neden tercih edileceğinin özeti gibi olmuş yazıdaki yorumlar. fazlasıyla güldüm bu kadar mı eleştiriye kapalı olur kadın milleti onda haftadır canım cicimdi bu yazarın yazılarına kadınları eleştirince tü kaka oldu. bu kafayla hepiniz evd kaldınız kızlar

vakit nakittir 11.01.2012 12:08:42

lise 1 seviyesinde bir yazı tebrikler.

pınar 10.01.2012 20:12:39

like like son cümle

mine 10.01.2012 20:11:26

Gayet vurucu bir yazı olmuş, elinize sağlık, yazdıklarınızdan alınan varsa, bilin ki o model kadınlardandır.

Yasemin 10.01.2012 20:02:20

gerçekten yazmak için yazmışsın.

abcd 10.01.2012 19:55:52
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.