Yazarlar

Adım adım çekici olmak

Adım adım çekici olmak

Bundan sonra her hafta sizlerle buradan ilişkileri, hayattan beklentilerimizi, hedeflerimizi, iletişim yöntemlerimizi ve bu konularda kendimizi geliştirmek adına izleyeceğimiz yolları interaktif bir şekilde masaya yatıracağız.

Güncellenme tarihi:
İlişki koçu Cansu Yağız Ayazi

Konu ilişkiler olduğunda işe Evrensel Cazibe Kanunları ile başlamak en doğrusu.

Ama bu kanunlara geçmeden neden bahsettiğimi daha net ifade edeyim.

Hepimiz şu ana kadar pek çok ‘cazibeli’ insanla karşılaştık. Çoğu zaman da bu kişilerin fiziksel olarak mükemmel olmayan fakat garip bir çekim alanı ile insanları kendisine çeken ve tercih edilen insanlar olduğunu gördük, öyle değil mi? Bu muhakkak ilginizi çekmiştir. Hatta yıllar içinde birçok kez güzelliği tescilli birçok ünlünün bile kendisi ile kıyas kabul edilmeyecek fiziksel özelliklerdeki kadın ya da erkek için terk edildiklerine şahit olduk.

Aynı şeyi kendi hayatımızda da test edebiliriz. Geçmişe dönüp baktığınızda bazen âşık olduğunuz insanların ”ideal” kadın ya da erkek kolajınıza uyan tipler olmayan ancak ”kendine has bir cazibesi vardı” diye andığınız insanlar olduğunu göreceksiniz.

Şu lafı çok duymaz mıyız: ‘Güzel ama tarzım değil’, ‘Güzel ama sıkıcı’.

Ya da tam aksi, ‘Yakışıklı değil ama karizmatik’, ‘ Güzel değil ama cazibeli’.

Bu örneklerden de anlıyoruz ki tüm varsayımların aksine insanlar tarafından beğenilmek ve tercih edilmek için güzel ya da yakışıklı olmak olmazsa olmaz değil. Tabiat anayı değil ama karşı cinsi etkilemek için fiziksel özelliklerden daha fazlasına ihtiyacımız var.

Peki, nedir cazibe?

Cazibe fiziksel özelliklerimizden bağımsız olarak insanlar üzerinde bıraktığımız pozitif etki, kişisel çekim alanımızdır.

İlk yazımda sizlere cazibeli olmanın 6 formülünü vereceğim, unutmayın cazibe sadece kadın erkek ilişkilerinde değil hayatın her alanında bize avantaj sağlar.

1. ÇEKİCİLİĞİNİZE GÜVENİN

Etkilediğinize emin olun, çekici özelliklerinizi bulun ve onlara güvenin!

Cazibenin ilk ve en önemli şartı karşınızdaki insanın bilinçaltına sizden etkilendiği hissini yerleştirmek ve buna %100 inanmaktır. İnsanı en fazla baştan çıkarıcı kılan şeylerden biri de baştan çıkartıcı olduğunu bilmesi ve bu gücü elinde tutma arzusudur.

Tabi bunun için önce kendinizi samimi bir şekilde etkileyici bulmanız gerekmektedir. Eğer cazibeli, çekici olmak istiyorsanız kendinizle flört etmeniz, fiziksel ve ruhsal olarak güçlü ve zayıf taraflarınızı keşfetmeniz gerekir. Her insanın güçlü ve zayıf yanları vardır, cazibeli insanın farkı ise güçlü taraflarını ortaya çıkarmayı becerebilmesi ve zayıf yanlarını güçlendirmeye çalışmasıdır. Siz kendinizde ne görüyorsanız, başkaları da onu görecektir. Siz kendinizi sevmezseniz, başkası nasıl sevsin?

Yayın tarihi: 20.07.2012
« tüm yazıları
13899
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.