Mahmure

Kış Günleri İçin Maksi Etek Kombinleri

Kış Günleri İçin Maksi Etek Kombinleri

Kış aylarında, sokak modasına yansıyan maksi eteklerle nasıl doğru kombinler oluşturulabilir?

Güncellenme tarihi:

Yazın sık sık giydiğimiz, hatta içinde kendimizi püfür püfür hissettiğimiz maksi etekleri neden kış aylarına taşımayalım diye düşündüm ve sizlere farklı kombin alternatifleriyle dolu bir yazı hazırladım. Özellikle uzun boylu bayanların sokak stillerinde tercih ettikleri maksi etekler, kullanımı rahat ancak kombin yapması zor parçalar arasında. Çünkü etek boyu uzun olunca, kışın üzerine giyeceğiniz kaban da, altına giyeceğiniz ayakkabı da büyük sorun teşkil ediyor. Üstelik eteğiniz bol kesime sahipse, kombini yaparken kilolu ve olduğunuzdan kısa görünmemeniz de önemli detaylar arasında yer alıyor.
Ayrıca çok yağmurlu ve rüzgarlı havalarda bu tarz eteklerle rahat edemeyeceğiniz için, daha sakin günler için alternatif listenize eklemek de fayda olduğunu düşünüyorum. Şimdi maksi etekle en doğru kombini oluşturmak için nelere dikkat etmeliyiz bir bakalım.

1- Maksi Eteklerin Oversized Kazaklarla Cool Kombinler Oluşturduğuna Hiç Şahit Oldunuz Mu?

Maksi eteklerin çok bol kesim olmayanları ya da basen kısmı çok geniş bırakılmayanları ile oversized kazakların uyumu gerçekten etkileyici kombinler oluşturuyor. Ortaya çıkan kombinin sizi çok geniş gösterdiğini düşünüyorsanız, bel oyuntunuzu bir kemerle ortaya çıkararak daha ince bir silüet algısı yaratabilirsiniz. Hem rahat hem de sıcacık tutan bu kombinler ile soğuk kış günleri sizi hiç etkilemiyecek. Tabi üşümemek için, eteğinizin altına opak çorap veya tayt giyme özgürlüğüne de sahipsiniz. Nasıl olsa çok dikkat çekmeyecektir.

2- "Peki Maksi Eteğin Üzerine Nasil Kaban Giyeceğim?" Telaşina Düştüyseniz...

İşte o zaman galeriye göz atmanızda fayda var. Çünkü göreceğiniz alternatiflerden biri mutlaka sizin gardırobunuzda yer alıyordur. :) En risksiz seçim maksi etekle aynı boyda olan bir kaban aslında. Eteği tamamen kapattığı için çirkin görüntü oluşturma riskini taşımamış olacaksınız. Eğer basenleri kapatan uzunlukta bir kaban veya mont kullanmak istiyorsanız, renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Ayrıca kabanınızın önünü kapamamanızı da öneririm. Böylece etekler toplanarak çirkin bir görüntü oluşturmaz.

3- Kisa Deri Ceketler Ve Kot Montlar İdeal Seçimler Arasinda!

Deri ceketler ve kot montlar biraz daha ilkbaharlık ve sonbaharlık parçalar olduğu için, bunlarla oluşturacağınız maksi etek kombinlerinizi bahar aylarına taşıyabilirsiniz. Ancak bu parçaları kışın da kullanıyorum diyorsanız, üzerine alacağınız oversized, kalın şallarınız bu kombinlerde kurtarıcınız olabilir. Ayrıca deri ceketinizin içine dar ve kısa kesim bir boğazlı kazak da yine bu parçaları kışın da giyebilmenizi sağlayacaktır.
4- Maksi Eteğinizi Hirka Veya Blazer Ceketle Tamamlaya Ne Dersiniz?

Galiba en sıradışı kombinler bu galeride yer alanlar. Maksi eteğin üzerine uzun bir hırka değişik bir altenatif oluşturuyor. Blazer ceketin de skinny ya da sigaret pantolonlarla uyum içersinde kombinlendiğini hepimiz biliyoruz. Maksi etekle çok fazla bağdaştırılamayan bu parçalarla oluşan kombinler bence hiç de fena değil! Siz ne dersiniz?5- Dar Kesim Üstler İle Kombinizde Tezatlik Yaratabilirsiniz!


Dar kesim trikolar, gömlekler ya da bluzlar ile maksi eteklerinizi rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Maksi eteğin genişliğini dar kesimlerle dengeleyerek, ahengli bir görüntü oluşturabilirsiniz. Ayrıca "crop top"lar da maksi eteklerin üzerine çok yakışan parçalardan biri, unutmayın. :) Uzun gömleklerinizi ve bluzlarınızı da yine eteklerinizin içine sokarak kullanabilirsiniz, bir kemerle de görüntüyü zenginleştirebilirsiniz.
Bir de unutmadan, maksi eteklerin altına nasıl ayakkabı giyeceğim diyorsanız, boyunuzu daha uzun göstermek için topuklu ayakkabı ve çizmelerden destek alabilirsiniz. Boyunuz yeteri kadar uzunsa babetler ve sneakerler da alternatifler arasında gösterilebilir. Ama kış ayarında salaş ve spor bir kombin yaratmak istiyorsanız, maksi eteğe en çok yakışan biker botlardır.

Yayın tarihi: 16.02.2015
6415
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.