Uzmanlar

Soğuk Lipoliz ile Bölgesel İncelme

Soğuk Lipoliz ile Bölgesel İncelme

Yaz aylarında bölgesel incelme için en uygun tedavi yöntemi olan soğuk lipoliz hakkında bilmeniz gerekenleri Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk’e sorduk.

lipoliz

“Soğuk lipoliz yani Cool Sculpting tedavisi bölgesel fazlalıkları olan, diyet ve egzersiz ile inceltemeyen ve cerrahi operasyon korkusu olan kişiler için uygun bir yağ eritme tedavi seçeneğidir. Soğuk lipoliz tekniği bölgesel yağlanmaların sadece soğuk hava uygulanarak eritilmesini dayalı bir tekniktir.”

Her bölge için ayrı seans gerekir

“Bölgesel yağlanmalar yani vücudun kolay erimeyen bölgeleri kalça, basen, karın, kol, gıdı başta olmak üzere kişiden kişiye değişiklik gösterir. Soğuk lipoliz tekniği her bölge için ayrı ayrı uygulanır. Hiçbir cerrahi işlem gerektirmeyen bu prosedürde herhangi bir acı ya da sızı hissedilmez. İşlem yapılacak bölge önce koruyucu bir malzeme ile kaplanır. Ardından Cool Sculpting cihazı ile 1 saat boyunca soğuk hava uygulanır. Böylece cildin altındaki erimeyen yağlar, cildin üst tabakasına zarar vermeden dondurularak parçalanır. Parçalanan yağlar 3 hafta içinde yavaş yavaş vücuttan doğal yollarla atılmaya başlanır. Yaklaşık 4 ay boyunca vücuttan atma işi devam eder ve sonucunda bölgede 2 ile 4 santim metre kadar bir incelme sağlanır.”

Op. Dr. Güncel Öztürk “Soğuk lipoliz işlem her bölgeye ayrı ayrı uygulandığı için operasyonun toplam süresi kişiye göre değişiklik gösterir. Hasta bu işlem boyunca isterse uzanabilir, isterse kitap okuyabilir ya da film izleyebilir. Operasyondan sonra hastanın yağları doğal yollar ile atılabilmesi için bol su içmesi ve detoks işlemini hızlandırması için sık sık banyo yapması tavsiye edilir. Uygulanan soğuk hava nedeni ile ciltte hafif kızarıklık olsa da birkaç saat içinde kendiliğinden geçer. Hasta aynı gün normal yaşantısına devam eder, yani bu operasyonun ardından herhangi bir şekilde iyileşme sürecine ihtiyaç olmaz. Yine herhangi bir şekilde kesi işlemi uygulanmadığı ve kimyasal bir malzeme kullanılmadığı için aktivite kısıtlamasına da gerek yoktur. Soğuk lipoliz sunduğu bu seçenekler ile bölgesel olarak incelmek isteyenlere oldukça avantajlı bir tedavi seçeneği sunar. Siz de alanında uzman bir estetik cerraha giderek Cool Sculpting tekniği hakkında durumunuza özel daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.”

 

Kaynak: Op.Dr. Güncel Öztürk
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Yayın tarihi: 13.07.2016
« tüm yazıları
Soru Sor
2631
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.