Sağlık

Tiroidinize baktırdınız mı?

Tiroidinize baktırdınız mı?

Bazı bireylerin kilo alma veya vermeleri, metabolizmanın çalışmasını kontrol eden tiroit hormonlarındaki problemlere bağlı olabilir.

Güncellenme tarihi:
Tükettiğiniz besinlere dikkat! Bunların tanısının konması ve gerekiyorsa tedavisinin hekiminizce programlanması çok önemli. Türkiye'de çok yaygın olan hipotiroit sorunlarında nasıl besleneceğinizi çok iyi bilmeniz gerekiyor. Çünkü triod sahibi olan bir kişinin bazı besinleri tüketirken çok dikkatli olması gerekiyor. Ayrıca iyotlu besinleri de her isteyen kullanmamalı. Diyetisyen Yasemin Batmaca bu konuda bilmeniz gerekenleri 15 madde de özetliyor; Hipotiroitte beslenme önerileri Genel olarak sağlıklı bir diyet tüketebilirsiniz. Bu diyet, karbonhidrat, protein, yağ, vitamin-mineraller, posa ve su yönünden zengin olan tüm yiyeceklerin, diyetisyeniniz tarafından, sizin bünyenize özel hazırlanan miktarlarında olmalıdır. Erkek sağlığı ile ilgili merak ettikleriniz
Yayın tarihi: 26.01.2009
2974
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.