Sağlık

Erkek estetiğinde muhteşem yüzyıl!

Erkek estetiğinde muhteşem yüzyıl!

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Eser Aydoğdu 2011 Erkeğin estetik trendlerini ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Güncellenme tarihi:

Daha sağlıklı, genç görünüm ve yakışıklı olma isteği günümüz erkeğinin estetiğe bakışını değiştiriyor. Sosyal çevresi, ekonomik durumu ve çeşitli meslek grupları bu talepleri arttırsa da artık her insan gibi erkeklerde daha güzele ulaşmayı hedefliyor.

Kıyafetlerinde, saç modelinde, traş stilini değiştirmede tutucu olan erkek, kendisi için daha iyi fiziki bir görünüm sağlayacağını düşündüğü işlemlerde beklenenin aksine oldukça cesur davranabiliyor. Günümüz erkeği diyetini, fiziki aktivitelerini ve ruh halini en elverişli şekilde tutma çabasında olmaktadır. Yaşam tarzını belirleyen erkekler daha sağlıklı ve hijyenik görünümü hedefliyor. Bu nedenle erkekler de 21.yüzyılda estetik cerrahide gelişen teknolojilerden faydalanıyorlar.

Lazer epilasyon fazla olan tüylerden erkekleri kesin olarak kurtarabiliyor. Saç ekiminde mikro motor fue aleti harikalar yaratıyor. Erkekler sıkıntılarını çektikleri fazla yağlarından kurtulmak için de Liposuction'a başvuruyorlar. Bahar aylarının yaklaşması nedeniyle koltukaltı botox uygulaması terlemeyi önlemek için uygulanacak işlemlerin başında yer alıyor.

Erkek memesinde jinekomasti dediğimiz büyümeye bağlı yapılan operasyonlar da en fazla talep gören operasyonlarından olacaktır. Erkek için ciddi psikolojik problem olabilen jinekomasti operasyonu sonrası hızla özgüvenin kazanılabildiğini görebiliyoruz.

Erkeklerin liposuctionla göbek bölgesinden alınan fazla yağlardan kurtulmuş olması sportmen vücut hatlarını tekrar geri kazanmasını sağlayacaktır. Saç problemi yaşayanlar da saç ekimi ile görünümlerine farklılık katacaklardır. Fakat ameliyatlar için en önemli detay zamanlamadır. Doğru zamanlama ile işin uzmanına başvurmanız gerekiyor.

Yayın tarihi: 02.03.2011
2278
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.