Sağlık

Egzersiz stresi önler

Egzersiz stresi önler

Her hareketiniz egzersiz değildir. Egzersiz, kaslarımızın tempolu olarak kasılmasını sağlayan, planlı yapılan bedensel hareketlerdir.

Güncellenme tarihi:
Haftada 3 ideal Hareketli bir yaşam sürmek, günlük yaşam içerisinde aktif olmak her zaman önerilen bir yaşam şekli. Ancak gerçek anlamda fiziksel aktivitelerin 'egzersiz' olarak algılanabilmesi için düzenli olarak haftada en az üç kere 40 - 45 dakika boyunca uygulanması gerekmektedir. Egzersiz bazal enerjimizin üzerinde enerji harcamayı gerektiren, kaslarımızın tempolu olarak kasılmasını sağlayan, planlı ve programlı yapılan bedensel hareketlerdir. Küçük hareketler de işe yarar Düzenli olarak egzersiz yapılmasının amacı başta kas-eklem hareketlerini iyileştirmek ve güçlendirmek, dayanıklılığı sağlamak, vücuttaki toplam yağ miktarını azaltıp yağ yakan fabrikalarımız olan kas miktarını artırmak, metabolizmadaki oksijen dağılımını ve vücutta meydana gelen metabolik süreçleri yoluna koymaktır. Egzersiz böyle olur mu?
Yayın tarihi: 09.02.2009
3367
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.