Sağlık

Göz problemleri, okulda başarıyı etkiliyor

Göz problemleri, okulda başarıyı etkiliyor

Tüm çocukların 4 yaşına gelmeden önce herhangi bir sorun olmasa bile mutlaka bir göz doktorunca muayene edilmesi gerekiyor.

Memorial Tıp Merkezi Göz Hastalıkları Uzmanı Opt. Dr. Olcay Şahin, her çocuğun başarılı bir okul dönemi geçirmesi için dikkat edilmesi gerekenlerin başında, kapsamlı bir göz muayenesinin geldiğini söyledi.

Memorial Tıp Merkezi Göz Hastalıkları Uzmanı Opt. Dr. Olcay Şahin, görmeyi engelleyecek ya da azaltacak kırma kusuru, şaşılık, katarakt gibi herhangi bir durumun, görme yolları oluşumunu engellediğini, o gözün görmeyi öğrenemediğini ve göz tembelliğinin geliştiğini belirtti.

Bu nedenle tüm çocukların 4 yaşına gelmeden önce herhangi bir sorun olmasa bile mutlaka bir göz doktorunca muayene edilmesi gerektiğini vurgulayan Şahin, okul çağına gelmiş çocukların okula başlamadan önce muayene edilmesinin, daha fazla geç kalmadan göz problemini tespit edebilmek ve okulda göz problemlerine bağlı öğrenme güçlüğünü önleyebilmek açısından çok önemli olduğunu kaydetti.

Yayın tarihi: 30.04.2009
1484
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.