Sağlık

Gelin, maskeleri birlikte indirelim!

Gelin, maskeleri birlikte indirelim!

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, çağdaş bir çocuk Hematoloji-Onkoloji Polikliniği için kampanya başlattı!

2000 yılında kurulan Kanserli Çocuklara Umut Vakfı'nın (KAÇUV) düzenlediği "Gelin Maskeleri Birlikte İndirelim" yardım kampanyasının hedefi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne yeni çağdaş bir çocuk Hematoloji-Onkoloji Polikliniği kazandırmak.

Kampanyayı duyurmak için Mehmet Okur, Sunay Akın, İclal Aydın ve Pelin Batu gönüllü olarak kamera önüne geçti.

Türkiye'de her yıl yaklaşık 2000 çocuk kansere yakalanmakta olup, günümüzde kanser ve lösemi hastalarının % 80'i iyileştirilebilmektedir. Ancak tedavi maliyetleri yüksek olduğu için bir çok aile masrafları karşılayamamaktadır.
Vakfın amacı, maddi sorunları nedeniyle tedavisi aksama riski taşıyan çocuklarımızın tedavilerinin sürekliliğini sağlamaktır.

KAÇUV, bugüne kadar İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Kliniği Hematoloji-Onkoloji bölümünde modern bir servis, oyun odası, eğitim odası ve psikolojik danışman desteği sağlayarak, çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamı oluşturmuştur.

Gelin hep birlikte, kurumsal ve bireysel sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmenin huzurunu yaşayalım.

Daha fazla sayıda çocuğun tıbbi ve psikolojik ihtiyaçlarına uygun şekilde tedavi olmalarını sağlayacak olan Yeni Poliklinik Projesi sayfasını ziyaret etmek için tıklayın!

Yayın tarihi: 07.09.2006
1328
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.