Magazin

Zeugma tanıtımına dünya ödülü

Zeugma tanıtımına dünya ödülü

Gaziantep Özel Güney Fırat Okulları Lisesi 3. sınıfta okuyan 6 öğrencinin hazırladığı Zeugma'yı Tanıtım Projesi, Güney Afrika Cumhuriyeti'nde düzenlenen bilgisayar ortamındaki Uluslararası Gençlik Gelişim Projeleri ve Arkeolojik Araştırma ve Gelişme kapsamında düzenlenen Expo 2002 Bilim Yarışmasında arkeoloji dalında birinci oldu.

Aslı Balat, İrem Ahi, Gizem Berksoy, aziye Gülpınar, Pelin Tezel ve Alper Akpınar, bir yılda hazırladıkları Zeugma projesiyle 20 ülkeden 100 yarışmacıyı geride bıraktı. Fırat Okulları Genel Müdürü Fethiye Ersoy Çulha, yarışmanın bilgisayar ortamında gerçekleştirildiğini belirtti.

"İnternet aracılığıyla sesli bağlantı kuruldu. Jüri üyeleri öğrencilerimize projeyle ilgili sorular yönelti. Öğrencilerimizin Zeugmayı fotoğraf ve bilgilerle her yönüyle tanıttığı projeleri büyük ilgi ve beğeni gördüğü için ödüle layık görüldü" dedi.
(DHA)
Yayın tarihi: 14.09.2002
429
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.