Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Yumuşak huylulara pastel tonlar aile babasına robdöşambr

Yumuşak huylulara pastel tonlar aile babasına robdöşambr

Bir İstanbul Masalı'nda Selim ile Esma'nın üzerindeki çiçekli elbisenin markası ne? Özcan Deniz dizide taktığı ince kravatları nereden alıyor?

Beş-altı yıl önce televizyon dizilerinde kıyafetlerin hiç önemi yoktu. Çekim gününden bir gün önce oyuncuya telefon açılır "Gelirken yanında yedek gömlek, koyu renk pantolon getir" denirdi.

Sponsorluğun gelişmesiyle bu işleyiş değişti. Bugün her dizinin bir sanat yönetmeni, olmadı kostüm sorumlusu var. Hangi karakterin ne giymesi gerektiğine yönetmenle birlikte onlar karar veriyor.

Vakitlerini mağaza mağaza dolaşıp alışveriş yaparak geçiriyorlar. Senaryo okuyor, karakterleri tahlil ediyorlar. Yumuşak huylu insanlara pastel tonlar, baskın karakterli insanlara canlı renkler giydiriyorlar.

Avrupa Yakası
Aslı (Gülse Birsel): Ofis ve akşam giysileri Park Bravo, spor kıyafetler Lacoste, Nike, Fcuk ve Tommy Hilfiger. Ayakkabılar Nine West, arada sırada giydiği şık pijamalar İpek Kramer.
Selin (Evrim Akın) ve Fatoş (Şennay Gürler): Payetli kotları, dekolte bluzları Adil Işık, Artistic, Morgan, Lilies, Kalice, T-art, Ebru Yeni Tasarım, Afilli, Aker. Ayakkabılar Hotiç.
İffet (Hümeyra): Sürekli takıp takıştırıyor. Pijamaları İpek Kramer. Kıyafetleri Adil Işık, Morgan.
Volkan (Ata Demirer): Lacoste, Nike, Fcuk.
Yaprak (Hale Caneroğlu): Farklı bir karakter olduğu için Kerem Bozok onun kıyafetlerini Beyoğlu pasajlarındaki küçük dükkanlardan topluyor. Çoğunu Atlas Pasajı'ndaki Raven ve Pulp'dan alıyor. Aksesuvarları Anabala Hanı'ndaki Roll'den temin ediyor.

Omuz Omuza
Nisan (Pınar Altuğ): Genç ve enerjik bir karakter. Sivrilikleri, keskin hatları yok. Romantik kıyafetler giyiniyor. Markaları OXXO ve GAS. Ayakkabıları Pabucci.
Sevilay (Ebru Cündübeyoğlu): Maço bir karakter ama feminen giyiniyor. Markaları Polin, Benetton ve Sisley.
Halide (Betül Şahin): O bir aşk böceği. Çabuk aşık oluyor, çabuk sıkılıyor. Aşık olduğu adamın tarzında giyiniyor. Giydiği üstler Nisan Triko'dan.
Dolunay (Firdevs Alparslan): İlk bölümlerde şişmandı. Senaryo gereği otuz kilo zayıflattılar. Yani önce yastıklarla şişmanlaştırıldı sonra yastıkları çıkartıldı. Anne olduğu için ağırlıklı Sisley giyiyor.

Haziran Gecesi
Baran (Özcan Deniz): Gri ve siyah takım elbiseler giyiyor. İnce yakalı ceket ve ince kravatlarla bir tarz oluşturdu. Herkes Karl Lagerfeld sanıyor ama Sir adlı bir İzmir firması Baran karakteri için özel üretim yapıyor. Gömlekleri Anonim. Spor kıyafetleri ise Lacoste ve French Connection.
Havin (Naz Elmas): Soft renkler çok yakışıyor. Genellikle pembe ve lila giyiyor. Markaları Home Store ve Stafanel. Ayakkabılar İnci.

Bir Dilim Aşk
Nehir (Berna Laçin): Yumuşak tonlu renkler kullanıyor. Red Apple, Vivid, Lee ve Wrangler, Aslı Collection giyiyor.
Oya (Esra Akkaya): Rüküş bir karakter olduğu için ne bulsa giyiyor. Takıp takıştırıyor. Oya'nın üzerinde her renk bulabilirsiniz. Kıyafetlerin çoğu Aslı Collection ve Fiyor. Takılar Biz Takı ve İndus.
Ferit (Mustafa Uğurlu): Takım elbiseleri Narmanlı. Spor kıyafetler Lee ve Wrangler.

Bir İstanbul Masalı
Esma (Ahu Türkpençe): Boyner, Stamina, Morgan. Ayakkabıları MRM.
Selim Arhan (Mehmet Aslantuğ): Arhan ailesinin bütün erkeklerinin takım elbiselerini Milimetric özel olarak dikiyor. Selim Arhan'ın günlük kıyafetleri ise Vakkorama'dan.

Aliye
Aliye (Sanem Çelik): Vivid, Morgan, Patara (kazaklar), İbocan
Deniz (Nejat İşler): Spor kıyafetlerinin neredeyse tamamı Noutica'dan.
Sinan (Halit Ergenç): İnşaatla ilgilenen bir iş adamı olduğu için sürekli takım elbise giyiyor. Takımların markası Doğru Öz, gömlekler ise Brunelli.
(Hürriyet/Cumartesi)
637
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.