Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Yıldızları yakan partiler

Yıldızları yakan partiler

US dergisi editörlerine göre eğer Hollywood'da yeniyseniz herhangi bir projede rol kapabilmenin en önemli yolu VIP partilerde kurulan dostluklardan geçiyor. Ancak partiler birçok yeniyetme oyuncu için uyuşturucuya alıştırma kursu görevi üstleniyor.

US dergisinin deneyimli editörlerine göre birçok ünlü, uyuşturucu maddelerle Hollywood partilerinde tanışıyor. Bu noktada Hollywood'daki ünlülerin uğrak gece kulüplerinden birinin temizlikçisine kulak verelim: "Hollywood'daki birçok gece kulübünün tuvaletinde kokain sizi bekler. İçeri girerler ve gülümseyen bir yüz olarak geri dönerler. Bazısı tuvaletten hiç çıkmaz ve partiye orada devam eder. Hollywood'daki kulüplerin hemen hepsinde istediğiniz uyuşturucu maddesini bulabilirsiniz." Sabahlara kadar partilerde eğlenenlerin eninde sonunda uyuşturucu kullanmaya alışmaları kaçınılmaz oluyor. Hollywood'un ünlülerini yakından tanıyan kişilerin ortak bir görüşü var: "Hollywood ünlüleri, partilerde eğlenmeye herkesten daha çok meraklılar. Onların eğlenceye olan dayanıklılığıyla başkaları boy ölçüşemez."

Hayatta olduğum için şanslıyım
1980'li yıllarda "The Lost Boys" ve "License To Drive" filmleriyle yıldızlaşan Corey Haim de katıldığı Hollywood partilerinde kokainle tanıştığını açıkladı. Ancak Haim erken gelen şöhretin ve katıldığı partilerin bedelini çok ağır ödedi. Kokain bağımlılığı yüzünden oyunculuk kariyeri kısa sürede biten Haim, defalarca kliniğe yatıp tedavi gördükten sonra 'temiz raporu' alabildi.

Bir zamanlar genç kızların yüreklerini hoplatan Haim, şimdilerde TV programcılığı yapıyor. 35 yaşındaki Haim, başından geçenleri şöyle anlatıyor: "Hollywood'da isim yapmış bir oyuncuysanız partilere katılınca, uyuşturucudan kaçamazsınız. Ya partilere gider uyuşturucu kullanmaya alışırsınız ya da bu partilere bir daha hiç gitmezsiniz. Ben bir ara uyuşturucu adına ne bulduysam kullandım. Bana uyuşturucuları verenler benden yaşça büyüktüler. Param olduğunu bildikleri için çevremden ayrılmıyorlardı. Bir gün aynada kendimi görünce dehşete düştüm. Öyle zayıflamıştım ki, kaburga kemiklerim sayılıyordu. Hemen bir rehabilitasyon merkezine baş vurdum, ardından Los Angeles'ı terk edip Toronto'ya yerleştim. Bugün hayatta olduğum için kendimi şanslı sayıyorum.

Uyuşturucunun pençesine düştükten sonra tehlikenin farkına varanlar da var. Bir dönem esrar kullandığını itiraf eden Angelina Jolie, tehlikeyi erken fark edenlerden. Ünlü oyuncu kısa bir tedavinin ardından temiz kalabilmeyi başardı.

Ancak uzmanlara göre uyuşturucu tedavisinin başarılı olması, tedavi görenlerin klinikten ayrıldıktan sonra özel yaşantılarında önemli değişiklikler yapmalarına bağlı. Bu konuda Dr. Pinsky'nin ünlülere bir uyarısı var: "Kendinizi beğenmekten ve üstünlük taslamaktan vazgeçin. Sadece uyuşturucu bağımlısı bir insan olduğunuzu düşünün ve herkes gibi siz de bu alışkanlıktan kurtulmak için gerekeni yapın."

Suçüstü
Charlize Theron, birçok röportajında gençlik yılları dahil hayatının hiçbir döneminde uyuşturucu madde kullanmadığını açıkladı. Ancak 2001 yılında Santa Monica'da bir partide çekilen bu fotoğraf Oscar'lı oyuncunun 'pipe' kullanma konusunda oldukça tecrübeli olduğunu gösteriyor.

Aşırı dozdan öldü
Ünlü "Saturday Night Live" programının sunucusu Chris Farley, 18 Aralık 1997 tarihinde aşırı dozda kokain alınca 33 yaşında hayata veda etti. Bu şok ölüm TV dünyasında bomba etkisi yarattı. Farley'in yakın dostları polis tarafından tek tek sorguya çekildi.

itiraflar
Kate Hudson: "Uzun süre kokain ve marihuna en iyi dostlarım oldu. Ama artık hayatımda yoklar."

Jennifer Aniston: "Ara sıra marihuana içiyorum. Bunun bir zararı yok. Her şeyi ölçülü kullanmak gerek."
(Hürriyet)
374
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.