Magazin

Yeni erkek tipi: Mirls

Yeni erkek tipi: Mirls

Mirls, İngilizce'de man (erkek) ve girls (kızlar) kelimelerinin birleşiminden türetilmiş. 'Kızsı erkek' diye çevirebiliriz.

Dana pembe bluz giyen, cilt bakımı, manikür ve pedikür yaptıran metroseksüellere alışamadan şimdi de kızsı erkek modası başladı, ingilizce'de man (erkek) ve giriş (kızlar) kelimelerinin birleşiminden türetilen "mirls" adıyla anılan bu yeni erkekler pembe bluz giymekle kalmıyor pembe şallar da takıyor, üstelik her giysileri için ayrı ayrı çanta taşıyorlar.

Genellikle "kadın işlerinde", mesela mücevhercilerde ya da mağazalarında çalışıyorlar. Çoğunluğu 16-29 yaş arasında olan bu kesim güzellik ve moda için ayda 150 dolardan (200 müyon TL) fazla harcıyor. Evet kadın gibi süslüler ama bu erkekler asla homoseksüel değil. Aksine çoğunun düzenli ilişkileri var.

Hatta mirl'ler kadınlar arasında hayli popüler. Özellikle genç kızlar sıradan ya da maço bir erkekle olacaklarına bir "miri" ile birlikte olmayı tercih ediyor. Chicago Tribüne gazetesine konuşan Denişe adındaki kadın 30 yıldır bir "miri" ile evli olmayı şöyle anlattı:

 • Elbiselerimi seçiyor, ayağıma oje sürüyor
  Sırf daha estetik gözüktüğü için tuvalet kapağını daima indirir.


 • Çocuklarına tapar. Özellikle küçükken onlara saatlerce masal anlatır.


 • Asla evden çirkin giysilerle çıkarak sizi utandırmaz.


 • Sizin için "harika bacaklarınızı daha güzel gösterecek" giysiler seçer. Üzeri-nizdekinin p oponuzu büyük gösterdiğini söyler.


 • Ergenlik çağındaki kızınıza "Britney gibi giyinme çünkü o tam bir fahişe gi-bi giyiniyor" diyecek kadar gündemden haberdar ve rahattır.


 • Yemek hazırlar, çamaşır yıkar, size sarılır ve dedikodu yapar. Filmlerde sizinle birlikte ağlar, düğünlerde dans eder. Ayaklarınıza oje sürer ve çöpü çıkarırken akmaması için ikinci bir torbaya yerleştirmeyi asla ihmal etmez.
 • Yayın tarihi: 18.06.2005
  587
  dahafazlası
  YORUMLAR
  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.