Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Yeni bir Diana iddiası

Yeni bir Diana iddiası

Fransa'da bir kadın, 31 Ağustos 1997'de Paris'te geçirdiği kazada ölen Prenses Diana'nın böbreğini taşıdığını iddia etti.

Britanya'da yayımlanan Daily Mail gazetesinin haberine göre, böbrek nakli için uygun bir verici bekleyen 38 yaşındaki sekreter Francoise Gaellar, Prenses Diana'nın ölümünden iki gün sonra, 2 Eylül 1997'de Tulus kentindeki Ranguei Universitesi Hastanesi'nden bir telefon aldı. Uygun böbreğin bulunduğunu öğrenen kadın, hemen hastaneye gitti.

Fransız kadın, başarılı geçen böbrek nakli operasyonu sonrasında sağlığına kavuşurken, ameliyattan iki gün önce hayatını kaybeden Prenses Diana'nın otopsi raporu ve organlarının nereye götürüldüğü yönündeki spekülasyonlar hâlâ sürüyordu.

Haberde, Gaellar'ın "Ameliyata girmeden önce doktor bana bundan sonra Kraliyet ailesi kanı taşıyacağımı, çünkü böbreğin Prenses Diana'dan geldiğini söyledi. Şaka yapıyor sandım, ancak ameliyatın ardından Diana'ya inanılmaz bir sempati duymaya başladım. Arkadaşlarımla Fransızca yerine İngilizce konuşmaya başladığımı fark ettim. Çok garip bir duygu. Bir parçamın ona ait olduğunu hissediyorum" sözlerine yer verildi.

Fransız yasalarında bağışçının isminin açıklanmasının yasak olduğunu belirten Daily Mail, hastane yetkililerinin Gaellar'dan bunu bir sır olarak saklamasını istediğini yazdı.
(Radikal)
361
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.