Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Yemek isteyen ve konuşan köpek

Yemek isteyen ve konuşan köpek

Rusya'da bir yaşındayken konuşmaya başlayan ve sahibine 'anne' diye seslenip akşam yemeğini rica edebilen bir köpek bulundu.

İki yaşındaki 'Staffordshire terrier' cinsi dişi köpek 'Yula', sahibinin ismini söyleyebiliyor ve akşam yemeği zamanı geldiğinde isteğinde bulunabiliyor. Köpeğin sahibi Vladimir Lyubaev, Rus gazetesi 'Komsomolskaya Pravda'ya yaptığı açıklamada Yula'nın ilk olarak bir yaşındayken eşine 'anne' demeye başladığını söyledi.

Anne ve oğlunu tanıyor
Lyubaev'in açıklamasına göre Yula yanında kim varsa yemek için ona sesleniyor. Lyubaev'in eşi yanında olduğunda 'anne yemek' derken, oğlu Roma yanında olduğunda ise 'Roma yemek' diyor. Gazetedeki haberde ise 'anne' demeye bir yaşındayken başlayan Yula'nın yaşlandığında neler yapabileceği konusunda sorular soruluyor.

Gazeteciler takipte
Zira Rus çocuklar bile 'r' harfinin sesletimi konusunda zorluk yaşarken, Yula 'r'nin telaffuzunu çoktan sökmüş. Ve henüz çok genç bir köpek. Olayı duyduklarında inanmayan şüpheci gazeteciler Yula'nın bulunduğu Başkurdistan Cumhuriyeti'ndeki Kushnarenkovo köyüne doğru yola çıktı.
425
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.