Magazin

Yedi bela 'Jack'

Yedi bela 'Jack'

ABD'nin New Jersey Eyaleti'nde, evinin bahçesine yabancı hayvanların girmesine tepki gösteren sarman bir kedi, siyah bir ayıyı korkutarak iki kez ağaca tırmandırdı.

Şaşırtıcı olayın resimleri sağda

Batı Milford'da, "Jack" adlı 8 kilo ağırlığındaki sarman kedi, bahçeye giren siyah bir ayının peşine takılarak, korkudan dehşete düşürdü. Jack'in sahibesi Donna Dickey ve komşu Patricia Giovanetti kedinin başına kötü bir iş gelebileceğinden çekindi. Donna Dickey, "Jack, hemen eve dön" diye bağırdı. Jack eve doğru yönelince, siyah ayı bu fırsatı iyi değerlendirerek ağaçtan indi ve ormana doğru hızla kaçmaya başladı.

BAZEN BEN DE KORKUYORUM
Donna Dickey, "Jack, bahçeye kimsenin girmesini istemiyor. Şimdiye kadar, kendisinden daha küçük hayvanları kovalardı. Bir ayıyı korkutacağı doğrusu aklıma hiç gelmezdi" dedi. Olayları ilk elden gözlemleyen Giovanetti ise "Bazen ben de Jack'ten korkuyorum" diye konuştu. Doğal yaşam uzmanları, eyaletin, ayı nüfusunun en fazla olduğu yerlerden biri olduğuna dikkati çekerlerken, çevrenin korunmaması ve yaşam alanlarının daralması yüzünden, ayıların yiyecek bulmak amacıyla evlerin çöp bidonlarına dadandıklarını belirtiyorlar.

15 dakika indirmedi
Jack, ağacın dibinde 15 dakika bekledi ve ayıya bakarak tısladı. Siyah ayı ağaçtan inip kaçmaya çalışırken, öfkeli Jack yine davetsiz misafirin peşine düştü. İyice korkan ayı bu kez süratle başka bir ağaca tırmandı.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 11.06.2006
567
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.