Magazin

Yatak odası Jerry Hall'e emanet

Yatak odası Jerry Hall'e emanet

Bayer'in 'Derdini paylaş, aşkını alevlendir' kampanyasını Jerry Hall tanıtacak. Hall: Sertleşme derdi yaşayan, aşık olduğu biriyle sevişmeli...

Hall'in fotoları sağda

Dünyada 152 milyon erkek 'erektil disfonksiyon'dan (ED-sertleşme sorunu) mustarip. 40 yaşın üzerindeki erkeklerin yüzde 50'sinde rastlanan ED, 2025'te 322 milyon erkeğin sorunu olacak.

Ancak bu rakamın da ikiyle çarpılması gerekiyor. Çünkü sertleşme sorunu sadece erkeklerin değil, partnerlerinin de sorunu. Bugüne kadarki kampanyalar erkeğe odaklanırken, şimdi 'iki kişi gerektiği' vurgulanıyor. Eski manken Jerry Hall ise bu vurguyu yapacak küresel elçi. Hall, 'Derdini paylaş, aşkını alevlendir' kampanyasında, çiftleri iletişim için cesaretlendirecek.

Bu yıl sekizincisi Danimarka'da düzenlenen Avrupa Cinsel Sağlık Derneği kongresinin sürprizi, Jerry Hall oldu. Rolling Stones grubunun solisti Mick Jagger ile 20 yıllık evliliğinden dört çocuğu olan 49 yaşındaki Hall, Bayer'in kampanyasına destek vereceğini, Türkiye'deki etkinliklere katılmaktan da memnuniyet duyacağını söyledi. Hall, şöyle konuştu:

"Bayer ile yaptığımız çalışma, yaklaşık bir yıllık programı içeriyor. ED ve çözüm önerileri konusunda insanları bilgilendireceğiz. Bu konuları kadınların da konuşabileceğini göstermek için seçildim. Bazı eşler utangaç olabilir ancak özellikle kadınlar eşlerini motive ederek doktora götürüp sorunlarına çare bulabilir. Bu sadece erkeklerin sorunu değil, eşler de mutsuz oluyor. Bu, kan akışıyla ilgili bir hastalık ve tedavisi bir tablet ilaçla mümkün. Özellikle 10 dakikada etki gösteren ilaç, ilişkiyi hızlandırıyor. Tavsiyem, âşık oldukları biriyle seks yapmaları. Çünkü aşk kan akışını hızlandırıyor."

İlaç profesörü Siegfried Meryn ise ED'ye yönelik çarpıcı rakamlar verdi. 2004'teki bir çalışmaya katılan ve eşleri ED'li olan 283 kadın, 'daha az istek, daha az uyarılma, daha az sayıda orgazm ve cinsel ilişkilerinde daha az tatmin' olduğunu açıklıyor. Yeni yapılan bir çalışmaya göre ise ED sorunu olan erkekler ve eşleri, erkek ED tedavisi aldıktan sonra cinsel performanslarının yanı sıra hayat kalitesinde de artış oluyor.
(Radikal)
Yayın tarihi: 09.12.2005
437
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.