Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Yasemin döndü

Yasemin döndü

Yönetmenliğini Ümit Olcay'ın üstlendiği "Retro Aşklar Bahanesi" isimli kısa filme uzun zamandır ortalarda görünmeyen Yasemin Kozanoğlu başrolde.

Yasemin'in fotoğrafları sağda

Yasemin Kozanoğlu'nun yanı sıra filmin yönetmeni Ümit Olcay'ın da oynadığı filmin yapımcısı Hakan Aksoy.

Seyhan Tunçkol'un öyküsünden, Ümit Olcay'ın senaryolaştırdığı film için yönetmen Ümit Olcay, "Birgün aşık oldum ve içimdeki o aşka film çekmek istedim! Sonra bana göre çok önemli yeni kuşak yazarı arkadaşım Seyhan Tunçkol'un öyküsünü yaşadığım aşka göre senaryolaştırmaya başladım.

Senaryolaştırdığım gibi bir finalle aşkı da bittirdim. Sonra her şey filmi çekmeye kaldı. Her şey 6 ay sürdü, sonra da çocukluk arkadaşımla hayalimizi gerçekleştirmeye başladık. Ben yönetmen o da yapımcı oldu. Çok önemli bir kadroyla çalıştım. Yasemin Kozanoğlu, olağanüstü bir performans sergiledi" dedi.

Amerika'da Chicago, İsviçre'de Winterthur ve Çek Cumhuriyeti'ndeki Brno16 gibi festivallere katılan film, Antalya jürisi tarafından festivale kabul edilmedi. Soundtrack'iyle de dikkat çeken filmin müziklerinde İstanbul Attack'ın imzası var.
(Hürriyet/Kelebek)
495
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.