Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Yarın "Cadılar Bayramı"

Yarın "Cadılar Bayramı"

ABD`de çocuklar, yarın kutlayacakları Cadılar Bayramı`nda (Halloween) BM Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) için para toplayacaklar.

UNICEF`in ABD teşkilatından yapılan açıklamada, her yıl 31 Ekim`de kutlanan Cadılar Bayramı`nda evlerden şeker toplayan çocukların bu yıl UNICEF için para toplayacakları ve Çocuk Felciyle Küresel Mücadele programına katkıda bulunacakları belirtildi.

Amerikalı çocukların toplayacağı paranın dörtte birinin Çocuk Felciyle Mücadele Programı`na aktarılacağını belirten yetkililer, paranın diğer bölümünün de UNICEF`in dünyadaki diğer faaliyetleri için kullanılacağını kaydettiler.

Çocukların kapılardan topladıkları paraları koyabilecekleri özel kutuların, ülkedeki tüm McDonald`s lokantalarından edinilebileceği belirtildi.

UNICEF yararına yarın düzenlenen kampanyaya, ABD`nin 5 büyük kentindeki bazı lokantalar da, her müşterinin ödediği hesaptan bir dolar aktararak katkıda bulunacaklar.

KIYAFETLER SEVİMLİ OLACAK
Bu arada, Cadılar Bayramı`nda ürkütücü kıyafetler giyerek birbirlerini korkutmaya çalışan çocuklara bu yıl sevimli kıyafetler giymeleri salık verildi.

Çocuk ruh sağlığı uzmanları, 11 Eylül saldırılarının ardından bu yıl da gerçek yaşamda korkutucu günler yaşandığını belirterek, ana babalara, bu yılki Cadılar Bayramı kutlamalarında çocuklarına ürkütücü kıyafetler yerine eğlendirici olanları satın almalarını önerdiler.

New York`un büyük oyuncak ve kostüm mağazalarının verdiği bilgiye göre, bu yıl Çizgi dizi karakteri Sponge Bob, Scooby-Doo, Örümcek Adam, Peri, Star Wars Savaşçısı, Cadı, Süpermen, Hipi Kız, Mistik Savaşçı ve Kraliçe resimlerinin bulunduğu kıyafetler, en çok satanlar oldu.
(aa)
363
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.