Magazin

Yabancı damat memleketinde!

Yabancı damat memleketinde!

'Yabancı Damat', Simi'de çekiliyor. 'Hamile' Nazlı ve Niko yan yana, çevreleri, onları görmek için diğer adalardan gelen Yunanlılarla dolu.

Datça'nın karşısındaki Simi Adası'nda 'Yabancı Damat' izdihamı yaşandı. Yunanistan'da da ilk bölümleri gösterilen ve 1.5 milyon evde izlenmek gibi erişilmesi güç bir reyting rekoru kıran dizinin çekimlerini izlemek üzere Atina'dan çok sayıda Yunanlı gazeteci ve televizyoncu bu küçük Ege adasına akın etti. Simi sakinleri de 'Nazlı' ve 'Niko'yu görebilmek, onlarla bir fotoğraf çektirebilmek için yarıştı.

Kanal D'nin sevilen dizisi 'Yabancı Damat'ın 18 kişilik ekibini Simi'ye getiren tekne daha adaya yanaşmadan Yunanlı televizyoncular tekneyle denize açılarak görüntüler almaya başladı. Türk teknesi Simi'ye yanaştığında hem gazeteciler hem de Simi sakinleri tekneye akın etti.

Altı yaşındaki Valencia, Niko'yu görmek için anne ve babasıyla Rodos'tan gelmiş. Evinde oyun oynarken telefonda hep 'Niko'yla konuşuyormuş. Nitsa adlı küçük kız da iki Türk oyuncunun Yunan basınında yayımlanan fotoğraflarından albüm oluşturmuş, imzalatmak için gelmiş. Simi Adası'nın liman müdürü bile dizinin kahramanlarını görebilmek için teknedeydi.

Yunan gazeteciler iki oyuncuya, bir Yunanlıya âşık olurlarsa ne yapacaklarını sordu, onlar da hiç tereddüt etmeden evlenebileceklerini söyledi. Teknedeki izdiham daha sonra çekimlerin yapıldığı Simi sokaklarında da devam etti. Çekim ekibi bir kafede mola verdiğinde etrafları Yunanlı hayranlarıyla doldu. Simi Belediye Başkanı Lefteris Papakalodukas önceki akşam 'Yabancı Damat' ekibine teşekkür plaketleri dağıtırken, "Türk dizisi sayesinde adamızın büyük reklamı oldu" dedi.
(Radikal)
Yayın tarihi: 12.09.2005
700
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.