Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Vietnam usulü temyiz

Vietnam usulü temyiz

Dünyanın sayılı komünist ülkelerinden olan Vietnam'da eroin kaçakçılığından sabıkalı bir Fransız aldığı 20 yıl hapis cezasını temyize gidince neye uğradığını şaşırdı. Fransız'ın cezası aynı suçu daha önce de işlediği için müebbede çevrildi.

Eroin kaçakçılarına idam cezasının verildiği Vietnam´da, sabıkalı Fransız yurttaşı Andro Stephane Michel Auguste (34), eroin kaçakçılığından mahkum olduğu 20 yıl hapis cezasının iptali için başvurduğu Yüksek Mahkeme tarafından çok daha ağır hapis cezasına çarptırıldı.

Aynı suçu bir daha işlemenin cezası
Hoşimin Kenti Yüksek Halk Temyiz Mahkemesi, Ekim 2002´de Bangkok-Paris uçak seferi sırasında uğranan Hoşimin Kenti´nde 317 gram eroin taşımak ve aynı suçtan sabıkalı olması nedeniyle Auguste'ün cezasını ağırlaştırarak müebbede çevirdi. Vietnam Haber Ajansı, Auguste'ün 2000 yılında Tayland´dan 1,5 kg eroin kaçırma suçundan 3 yıl hapis cezası aldığını ve şartlı tahliye edildiğini hatırlattı.

Ölüme kadar yolu var
Çin, Kuzey Kore, Laos ve Küba ile birlikte dünyanın beş komünist ülkesinden biri olan ve suçların önlenmesi için en ağır cezaların uygulandığı Vietnam´da, 600 gramdan fazla eroin taşımak veya 20 kg afyon kaçırmanın cezası ölüm.
437
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.