Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Vajina estetiği yaygınlaşıyor

Vajina estetiği yaygınlaşıyor

İster inanın ister inanmayın, kadın dünyasının en son gelişmesi bu! Vajina yenileme ameliyatı yaptırmak çok moda. Bilenler bilmeyenlere anlatıyor, vajina estetiği yapan doktorların telefonları elden ele dolaşıyor. Kadınlar vajinalarını daralttırıyor, pubis diye tanımlanan tüylü bölge kabarıksa liposuction ile zayıflatılıyorlar.

Burun, kalça, göbek ve memeden sonra şimdi de vajina estetiği moda oldu. Doğum ve yaşlanmaya bağlı olarak genişleyen vajinayı daraltan, tıpta ''labialar'' diye tanımlanan vajina dudaklarını küçülten, pubis denilen tüylü bölgeyi liposuction ile zayıflatan doktorlar, operasyonlardan sonra cinsel ilişkiden alınan hazzın arttığını iddia ettiler. Op. Dr. Nuri Battal, son zamanlarda her hafta en az bir hastaya vajina estetiği yaptığını söyledi. Jinekolog Dr. Alper Mumcu, kadınların doğumdan iki ay sonra vajinalarını daraltmak için geldiğini belirtti. Dr. Harun Özkan ise diğer doktorlara ek olarak kilitoris küçültme ameliyatları da yaptığını söyledi.

Vajina estetiklerini ya estetik cerrahlar ya da jinekolog doktorlar yapıyor. Ancak konunun kimin uzmanlık alanına girdiği ise ayrı bir tartışma konusu. Estetik cerrahlar ''Şekil bozukluğuyla ilgili ameliyatlar bizim işimiz'' derken, jinekologlar ''Estetikçilerin vajinal daraltma ameliyatı yapması hiç etik değil'' diyorlar.

Eşimin penisi küçük vajinamı daraltın
İstanbul Plastik Cerrahi Merkezi'nin kurucusu Op. Dr. Nuri Battal, vajina ameliyatların psikolojik artıları olduğunu söylüyor. ''Artık insanlar ışık açıkken sevişebiliyor. 7 yıldır evli olan bana 'Doktor Bey, benim vücudumu ışık açıkta gören ilk erkek sizsiniz' diyen kadınlar var'' diye konuştu. Peki vajinal genişlik hem erkek hem de orgazmı için bir engel mi? Dr. Battal kişiden kişiye değiştiğini söylüyor: ''Erkeklerin böyle bir takıntısı var. Genç olsun, vajinası dar olsun istiyorlar. İnsanların istekleri farklı. Sevgilimin penisi küçük, vajinamı daraltın, diye gelen bir kadını ameliyat ettim.''
(Hürriyet)
560
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.