Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Ünlü yönetmen sevişme sahnesini anlattı

Ünlü yönetmen sevişme sahnesini anlattı

Altın Portakal Film Festivali'nin onur konuğu ABD'li yönetmen konuştu!

Altın Portakal Film Festivali'nin onur konuğu ABD'li yönetmen Bob Rafelson (76), Postacı Kapıyı İki Kere Çalar filminde olay yaratan Jack Nicholson ve Jessica Lange'ın sevişme sahnesini iki kamerayla tek seferde çektiğini söyledi: "Seksi çekmekle erotizmi çekmek arasında büyük bir fark var. Bu sahnede çıplaklık yok.

Birçok yönetmen seks sahnesi göstermek istiyorsa çıplaklık koymak ister. Film boyunca bu ikili arasındaki ilişkiyi hissediyordunuz. En zor an Nicholson'un kadının bacakları arasına elini koyduğu andı. adamın elini uzaklaştırmaya çalışıyordu ve kendi elini alta koyuyordu. Bu sahneyi en çok erotik kılan gördükleriniz değil, görmedikleriniz. Daha çok duyumsadıklarınızdır. Önemli olan o tutkuyu hissettirebilmektir."

Yönetmen Bob Rafelson, basın toplantısında ünlü oyuncu Theresa Russell'i dudaklarından öptü.

Sahne senaryonun en kritik anıydı. Sevişme sahneleri bir ilişkinin bütünleşme noktası olduğu için genelde filmin sonunda yer alırken ben başa koydum ve tüm filme ağırlığını verdi.

(Vatan)
596
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.