Magazin

Ünlü oyuncu cinsiyet değiştirecek

Ünlü oyuncu cinsiyet değiştirecek

Dünyanın en güzel kadınlarından Nicole Kidman, cinsiyet değiştirecek... Ama elbette gerçek hayatında değil, bir film için...

Nicole Kidman, yönetmenliğini Tomas Alfredson'ın üstlendiği The Danish Girl adlı filmde dünyanın cinsiyet değiştirme ameliyatı olan ilk ünlülerinden biri olan Danimarkalı ressam Einar Wegener'i canlandıracak.

Film, esin kaynağını David Ebershoff'un 2000 yılında yayınlanan kitabından alıyor. Kitap Einar Wegener adıyla erkek olarak dünyaya gelen 1930 yılında cinsiyet değiştirerek olan ve Lili Elbe adını alan Danimarkalı ressamın hayatını anlatıyor. Senaryosunu Lucinda Coxon'ın yazdığı filmde Wegener'in hem erkek hem kadın halini Kidman canlandıracak.

Saatler (The Hours) filminde takma burun ile çirkinleşen ve Oscar ödülü kazanan Kidman'ın bu filmle de bir ödül kazanması olası görülüyor.

Einar Wegener, erkek olduğu dönemde de oldukça feminen bir görüntüye sahip bir yaşam sürmüştü. (Solda) 1931 yılında anne olabilmek için geçirdiği beşinci ameliyatta da ölmüştü.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 22.09.2009
215
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.