Magazin

Uçurtmanın yerini uçan daire aldı

Uçurtmanın yerini uçan daire aldı

Gelişen teknoloji çocuklara yepyeni oyuncaklar sunuyor. Bir zamanların vazgeçilmez oyuncaklarına artık kimse rağbet etmiyor.

Çocukluk anılarımızın vazgeçilmez birer parçası olan uçurtmalar yerlerini ışıklı uçan dairelere, telli arabalar ise saatte 30 km hız yapabilen uzaktan kumandalı araçlara bırakıyor.

Uçan daireye rağbet
Çocuklar ve büyüklerin en fazla ilgi gösterdiği bu yeni nesil oyuncakların başında ise uçan daireler geliyor. Radyo Kontrollü olarak çalışan uçan daire, 23 santimetre çapında. Pervane muhafazası olarak strafor gövde koruması var.

Kalkış pisti üzerinde şarj edildikten sonra uçuşa hazır hale geliyor ve kumandadan güç vermek suretiyle yukarı-aşağı fonksiyonları çalıştırılabiliyor. Ürün kalem pille çalışıyor.

"Çarp Dağılsın Yeniden Toparlansın"
İlgi çeken bir diğer oyuncak ise uzaktan kumandalı regenerator model araba. "Çarp Dağılsın Yeniden Toparlansın" sloganıyla satışa sunulan araba, bir maddeye çarptığında parçalanmış görüntüsü alıyor ve kumandadaki düğmeye bastığınızda tekrar düzgün haline dönüyor. Şarj edilebilir bir pil ile çalışan arabanın tek bir şarjla kullanım süresi 30 dakikayı buluyor. Yerden 60 santimetre yükseğe zıplayan araba da dokuz fonksiyona sahip ve 360 derece dönebiliyor.

Çocuklara sıra gelmiyor
40 milyon ile 75 milyon lira arasında satılan bu oyuncaklar çocuklardan ve büyüklerden çok rağbet görüyor. Çocukların en büyük şikayeti ise büyüklerden fırsat bulup bu oyuncaklarla oynayamamak. Öte yandan yıllık oyuncak tüketimi 5-6 doları geçmeyen Türkiye'de, fiyatları nedeniyle çocukların bir çoğunun bu oyuncaklara sahip olması zor görünüyor.
Yayın tarihi: 19.12.2004
446
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.