Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Tüzün: Sabaha kadar ağladım

Tüzün: Sabaha kadar ağladım

Atina'da yapılan 51. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi "Süper Star" adlı parçayla temsil eden Sibel Tüzün, yarışmadan sonra sabaha kadar ağladığını söyledi.

Sibel Tüzün, yarışmada en çok Yunanistan'ın Türkiye'ye 3 puan vermesi ve Kıbrıs Rum Kesimi, İspanya ve Finlandiya'nın Türkiye'ye hiç oy vermemesine üzüldüğünü belirterek, birinci olan Finlandiyalı Lordi grubunun kazanmasını kimsenin beklemediğini kaydetti. Lordi'nin yarışmanın galibi olması hakkında şunları söyledi:

Seneye sirke dönecek
"Hepimiz şoke olduk, hayal kırıklığına uğradık. Biz bu yıl güzel temasıyla güzel bir şov ortaya koymak istedik. Demek ki bu yıl erkeklerin ve çirkin yaratıkların yılıymış. Bana göre Lordi, şovunu video oyunlarından esinlenerek hazırladı ve oylarını yine bilgisayarla cep telefonlarına çok hakim olan 13-22 yaş grubundan topladı."

Yunanistan ve Türkiye'den Lordi'ye oy çıkmasına çok şaşırdığını ifade eden Tüzün, grubun şovuna iyi hazırlandığını söyledi. Tüzün, gelecek yıl yapılacak Eurovision şarkı yarışmasının "sirke döneceğini ve çocuklara yönelik koreografiler hazırlanacağını" ifade ederek, "Finlandiya 2007 Eurovision Şarkı Yarışması tehlikeli bir oyuna dönüşecek" dedi.

ERKAN ÖZERMAN
 • Çok kızdım

  Fransız sunucu Michel Drucker'in sözleri beni hayrete düşürdü. Kötü bir propaganda yaptı. Ancak Türkiye'nin Ermenistan'a 10 puan vermesi, Fransa'dan da Türkiye'ye 12 puan gelmesi bu beyefendiye en güzel yanıt oldu. Görülüyor ki halklar arasında sorun yok. Sorunu siyasetçiler üretiyor.

  Alkışlanan şov
  Makedonya'yı Ninanajna adlı parçayla temsil eden Elena Risteska şovuyla büyük alkış aldı. Risteska, 56 puanla sıralamada 12. oldu.
  (Hürriyet/Kelebek)
 • 292
  dahafazlası
  YORUMLAR
  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.