Magazin

Türk kızı Sevcan mankenler kraliçesi

Türk kızı Sevcan mankenler kraliçesi

Çin'de düzenlenen 23. Dünya Mankenler Kraliçesi yarışmasının birincisi, İzmirli Türk kızı Sevcan Yaşar (21) oldu.

Güncellenme tarihi:
Yarışma, Çin'in güneyindeki Şencen kentinde cumartesi gecesi yapıldı. Organizasyonda, ülkelerini temsil eden 66 aday yarıştı.

Türk kızı Çin'de kraliçe seçildi (VİDEO)

Macar model Bochar Ivett ikinci, Gineli model Jasmine Sidibe üçüncü olurken, Asya Şampiyonu Çin model Li Meng "en iyi etnik kostüm" ve "özel medya ödülü"ne layık görüldü.

23 yıldır düzenlenen yarışmada kraliçe unvanı alan ilk Türk olan Yaşar, Temmuz ayında Türkiye'nin Model Kraliçesi seçilmişti. Ege Üniversitesi Biyoloji Bölümü ikinci sınıf öğrencisi olan Yaşar'ın birincilik haberi, Çin'in birçok forum sitesinden de övgü dolu yorumlar yer aldı.

İlk kez 1988'de İstanbul'da başlatılan Dünya Mankenler Kraliçesi yarışması, dünya çapında kabul gören prestijli bir organizasyona dönüştü. Şimdiye kadar 10 binden fazla adayın katıldığı yarışmaya yaklaşık 70 ülke ve bölge rağbet gösterdi. Yarışma, Türkiye ve Çin dışında yalnızca 1992'de Finlandiya'da düzenlendi.
Yayın tarihi: 28.11.2011
527
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.