Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Türk kadınları, 85B ve 85C meme istiyor

Türk kadınları, 85B ve 85C meme istiyor

Memelerinin büyüklüğünden ya da küçüklüğünden şikayet ederek estetik cerrahiye başvuran Türk kadınları, aynı meme ölçüsünde buluşuyor.

Bu iki gruptaki hastaların arasında "85B" ve "85C" büyüklüğünde meme isteyenler çoğunlukta (85, sırt çevresinin santimetre ölçüsü, C meme çevresi).

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Estetik Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ercan Karacaoğlu, meme ölçüsünü değiştirirken kadının omuz ve kalça genişliği ile boy ölçüsünün dikkate alındığını anlattı.

Büyük memesi olan kadınlar, boyun fıtığı ve bel fıtığının yanı sıra, istedikleri kıyafeti giyememek, toplum içinde çok dikkat çekmek gibi gerekçelerle meme estetiği yaptırıyor. Büyük memeye sahip kadınların daha çok sağlık gerekçesiyle ameliyat olduklarını belirten Dr. Karacaoğlu, "Büyük memeler yüzünden omurgaya binen yük artıyor, vücudun dengesi bozuluyor. Küçük memesi olan kadınlarda ise tam tersine estetik kaygı ön planda" diye konuştu. Meme küçültme ameliyatları 3 saat sürüyor. Memeden yağlı doku ve deri çıkarılıyor. Ameliyattan sonra hasta bir gün hastanede kalıyor. Bir hafta işe gidemiyor. Ağır kaldırmaması gerekiyor. İzler de 3-5 ay içinde geçiyor.
(Hürriyet)
426
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.