Magazin

Türk erkeği ortalamayı geçemedi!

Türk erkeği ortalamayı geçemedi!

Dünya genelinde yapılan araştırmada Türk erkeğinin penisi 'orta' sınıfta kalırken liderlik koltuğu Fransızların oldu.

İspanyol Ürolog Dr. Eduardo Gomez de Diego'nun sahibi olduğu Andromedical şirketi tarafından dünyanın çeşitli ülkelerinde 2 bin kişi üzerinde yapılan bilimsel araştırmada, dünyada penis boyunun ülkeden ülkeye 7 santimetreye yakın fark gösterdiği belirlendi.

Fransızlar başı çekiyor
Cinsel organlarının boyutu bakımından Fransız erkeklerin 16 santimetreyle başı çektiği kaydedilen araştırmada, İtalyanlar 15 santimetreyle 2'nciliğe, Almanlar ise 14.4 santimetreyle 3'üncülüğe yerleşti.

Türkler 'orta' kaldı
Araştırmaya göre bu alanda dünya ortalaması ise 14 santimetre. Türkiye ve İspanya'nın başı çektiği bu ortalamaya Balkan ülkeleri de giriyor.

Üç ile beş santimetre uzayabilir
Penis uzunluğunda Avrupa kıtası, Amerika kıtasına 'fark atıyor'. Avrupalı erkeklerde penis uzunluğu ortalaması 16 santimetreyi bulurken, bu oran ABD'nin başı çektiği kıtada ancak 12.9 santimetreye kadar çıkabiliyor. ABD'yi 12.7 santimetre ile Venezuela ve 12.4 santimetre ile Brezilya izliyor.

Asyalılar sınıfta kaldı
Penis boyunda en düşük ortalama ise Asya'da görüldü. Bu kıtadaki en kısa penisli erkekler 9.2 santimetre ile Güney Kore'de bulunuyor. Hintliler ise dünyadaki en kısa penis unvanında 10.2 santimetre ile ikinciliği almış durumdalar.
Yayın tarihi: 29.12.2005
566
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.