Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Tuğba Özay'a tazminat davası

Tuğba Özay'a tazminat davası

Havalimanı'nda görevli polislere hakaret ettiği gerekçesiyle Tuğba Özay'a bu kez de tazminat davası açıldı.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda görevli polislere hakaret ettiği gerekçesiyle bin 333 YTL para cezasına çarptırılan manken Tuğba Özay'a bu kez de tazminat davası açıldı.

Ceza davasının sonuçlanmasından sonra, 4 yıl önceki olay nedeniyle mağdur olduğunu belirten Emniyet Amiri Tibet Kurtulan, mahkemeye başvurup, Özay'dan 10 bin YTL'si manevi 100 YTL'si maddi toplam 10 bin 100 YTL tazminat talep etti.

Olaydan dolayı görevini yapamaz hale geldiğini ve psikolojisinin bozulduğunu belirten ve şu anda Buca İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Emniyet Amiri Tibet Kurtulan, mahkemeye verdiği dilekçede, "Kişi sanatçı da olsa yerini bilmeli.

Herkesin gözü önünde alenen bana ağır hakaret ve küfür etti. Bu benim gururumu incitti. Kendisi yargılanıp ceza aldı. Bu olaydan sonra zor günler geçirdim. Manevi olarak yıpradım. Bunun telafisi kazanılacak tazminat ile de mümkün değildir" dedi. Dava önümüzdeki günlerde görülecek.
(Hürriyet/Kelebek)
520
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.