Magazin

Tuba ve Kıvanç tanıtacak!

Tuba ve Kıvanç tanıtacak!

Yurtdışında, 'mütekabiliyetin kaldırıldığını' duyurmak isteyen Bakanlığın yardımına dizi yıldızları yetişecek. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar 'Sanatçılarımızı ve özel sektörü harekete geçireceğiz' dedi.

tuba

Yabancıya konut satışı yasalaşırken, şimdi sıra tanıtım atağına geldi. Arap ülkeleri veOrtadoğu başta olmak üzere pek çok ülkede mütekakbiliyetin kaldırıldığını duyurmak isteyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yardımına Türk dizilerinin yıldızları yetişecek. Bakanlık, tanıtım kampanyasında Kıvanç Tatlıtuğ, Tuba Büyüküstün ve Songül Öden gibi özellikle Arap ülkelerinde çok sevilen dizi oyuncularından yararlanacak. Bakanlık, konut satışının tanıtımı için Arap ülkelerine ve Ortadoğu'ya giderken, bu ülkelerde reyting rekorları kıran Türk dizilerinin oyuncularını da heyete davet edecek.

Hayranlarıyla buluşacak olan dizi kahramanları, 'Türkiye'den konut alın' çağrısında bulunacak. Arap ülkeleri, yabancıya konut satışının önünü açan düzenleme henüz yasalaşmadan kapora yatırırken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da yeni kanunun tanıtımı için başlatacağı kampanyada bu ülkeleri hedef alacak.

ŞÖHRETLER KÖRFEZ'E

Bakanlık, tanıtım kampanyasında, Ortadoğu ülkelerinde, Türk dizilerinin büyük hayran kitlesine sahip olmasını da fırsat olarak değerlendirecek. Müteahhitlerle işbirliği halinde yürütülecek tanıtım kampanyasında da Türk dizi oyuncuları kullanılacak. Bakanlık yetkilileri ve müteahhitler, Arap ülkelerine yanında dizi oyuncuları ile giderek, Arapların gönlünü fethedecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bu kapsamda Kıvanç Tatlıtuğ, Songül Öden, Tuğba Büyüküstün, Bergüzar Korel, Saruhan Hünel ve Cansel Elçin gibi oyunculara teklif götürecek.

Hedef en az 20 milyar dolar

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Mütekabiliyet Yasası'nın ardından yabancıya satıştan 20 milyar $ gelir bekliyor...

Reklam filmleri hazırlanacak

İş dünyasının görüşleri alındıktan sonra başlatılacak kampanyalarda hedef, 20 milyar dolarlık gelir tahminini aşmak. Suudi Arabistan, Katar, Dubai, Kuveyt gibi gelir düzeyinin yüksek olduğu Arap ülkelerinde tanıtım panelleri yapılacak. Ayrıca bu bölgelerde oynatılmak üzere reklam filmleri hazırlanacak.

Oturma izinlerini uzatalım

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye'den konut almak isteyen Arapların, daha uzun süreli oturma izni istediğini belirterek, 'Oturmak için bir izin var, ama bunun süresini uzatmak için bir çalışma yapıyoruz. ABD'de olduğu gibi belli bir rakamın üzerinde gayrimenkul alanlar, belli bir miktarın üzerinde yatırım yapanlar sadece 3 ay değil, daha fazla kalabilsinler. Biraz daha esnetelim'dedi.

Milliyet

Yayın tarihi: 14.05.2012
705
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.