Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Teoman'ın serserilik filmi

Teoman'ın serserilik filmi

Teoman, 'Balans ve Manevra' adlı filmle yönetmenlik koltuğuna oturuyor. Filmin senaryosu ve müzikleri de Teoman'a ait olacak.

Yıllarca üzerinde çalıştığı senaryoyu tamamlayan Teoman, 1 Ekim'de yönetmen koltuğuna oturup 'Motor' diyecek.

Teoman, filminin senaristi, yapımcısı ve oyuncusu da aynı zamanda. Filme 'Balans ve Manevra' adını veren Teoman, filmin konusunu "Kesişen insan hikâyeleri. Hayatımın en serseri döneminde benim ve çevremdeki insanların hikâyeleri" olarak özetliyor.

Teoman'ın 'serserilik' günlerinin filminde rol alacak oyuncular ise Bülent Kayabaş, Seda Akman, Erol Günaydın, Müslüm Gürses, Bülent Polat, Berna Öztürk, Ayşen Gruda, Ali Poyrazoğlu ve Haşmet Babaoğlu.

Küçüklüğünden beri sinemayla ilişkisinin iyi olduğunu söyleyen Teoman, gelecekte yönetmen, yazar ya da şarkıcı olurum diye düşünerek hepsine birden çalıştığını belirterek, "Boğaziçi'ne girdiğim zaman senaryo taslaklarım vardı. Senaryo yazımı üzerine 10 yıldır uğraşıyorum. Başkası çeksin diye yazdım. Bir baktım ki bu hikâyeleri en iyi ben biliyorum, kendim çekmeye karar verdim" diyor.

Yapımcı, yönetmen, oyuncu, senarist gibi dört görevi birden üstlenmek ise Teoman'ı korkutmuyor. Kıdemli oyuncu Ali Poyrazoğlu ise Teoman'a tam destek veriyor. Teoman'ın dört yıldır çalıştığını belirten Poyrazoğlu onun zihninde filmi çektiğini söylüyor. Teoman zihninde tamamladığı filmi Bodrum ve İstanbul'da peliküle aktaracak. Sonuçları ise şubatta hep birlikte izleyeceğiz.
(Radikal)
533
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.