Magazin

Teoman müziğe neden döndü? İşte cevabı...

Teoman müziğe neden döndü? İşte cevabı...

Teoman’ı Ağustos 2011’de bıraktığını açıkladığı müziğe 470 gün sonra geri döndüren şeyin popçu Gökcan Sanlıman’ın, “Ben sizi örnek aldım, sonum sizin gibi mi olacak?” sorusu olduğu ortaya çıktı. Sanlıman’ın bu sözleri üzerine Teoman, “Hata yapmışım” diyerek dönüş kararı aldı

Film gibi dönüş öyküsü! 26 yıllık kariyerinde 20 albüm çıkaran Teoman, Ağustos 2011’de yaptığı, “Sevgili arkadaşlar, müziği bırakıyorum. Ya çok çok uzun bir süre ya da büyük ihtimalle hiç dönmemek üzere ” açıklamasıyla 10 binlerce müzik severi üzdü. Rock müziğe dair kurduğu hayalin artık tatmin etmediğini, kendisini ve arkadaşlarını hayal kırıklığı içinde gördüğünü söyleyerek gitarını bırakan ünlü şarkıcının 470 gün aradan sonra geçen hafta aniden müziğe dönüşünün ardında yatan gerçek ortaya çıktı.

‘SEVERKEN NEDEN BIRAKTIM?’
Teoman müziğe dönme kararını uzun yıllardır menajerliğini yapan Funda Sanlıman’ın oğlu Gökcan Sanlıman’ın ‘Soğuk Temmuz’ adlı albümünün prodüktörlüğünü yaparken aldı. Ünlü şarkıcı, albüm için stüdyoda çalışırken Sanlıman’ın sorduğu, “Ben müziğe başlarken sizi örnek aldım. Benim sonum da sizinki gibi mi olacak?” sorusundan çok etkilendi. Tatil için gittiği Barcelona’da uzun uzun düşünen ve kendi kendine, “Ben bu işi bu kadar severken neden bıraktım?” diye soran Teoman, “Hata etmişim. Kendimi ifade etmenin bir başka yolu yokmuş” diyerek müziğe döndü.

(Mehmet Çalışkan / Habertürk)

Yayın tarihi: 30.11.2012
456
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.