Magazin

Teksas ve Tom Miks 50. yılını kutluyor

Teksas ve Tom Miks 50. yılını kutluyor

İtalyan EsseGesse üçlüsünün çizdiği Teksas ve Tom Miks, 2006'da ülkemizde 50'nci yılını kutluyor. Yayınevi Hozcomics de gümüş yıla özel EsseGesse Magazin adlı bir kitap hazırladı.

EsseGesse ile ilgili özel bilgi ve çizimlerin yer aldığı kitap, Teksas ve Tom Miks'in Türkiye'deki 50 yıllık serüvenini renkli olarak gözler önüne seriyor.

Teksas ve Tom Miks'in 1956 yılında yayımlanan ilk serisinden 2006 yılında hozcomics'in yayınladığı 25. seriye kadar neler oldu, neler bitti? Teksas ve Tom Miks Türkiye'de kaç kez yayımlandı? Asıl adı Capitan Miki olan kahraman ranger Tom Miks, adını nereden aldı? Konyakçı ve Doktor Salasso hangi Amerikan aktörlerinden esinlenilerek yaratıldı? Hepsi EsseGesse Magazin'de toplandı.

EsseGesse Magazin'de Teksas ve Tom Miks'in dünyada ve Türkiye'deki gelişiminin yanı sıra bugüne kadar ülkemizde hiç yayımlanmamış maceraları da dikkat çekiyor. Haşim Öz'ün yazıp derlediği EsseGesse Magazin 1 Şubat 2006'dan itibarenkitabevleri ve çizgiroman satış noktalarında. Meraklıları www.hozcomics.com adresinden de sipariş verebiliyorlar.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 30.01.2006
527
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.