Magazin

Süpermarketlerden taksitle kurban

Süpermarketlerden taksitle kurban

İki gün sonra Kurban Bayramı başlıyor. Kurbanlık alışverişinizi yapabileceğiniz adreslerden biri de süpermarketler. Verdikleri hizmetler arasında, e-kurban, eve teslim kurban ve telefonla sipariş gibi birçok seçenek bulunuyor.

KREDİ KARTINA BEŞ TAKSİT
Tanşaş bu bayram sadece İstanbul ve İzmir'deki mağazalarında kesim ve kurban satış hizmeti veriyor. İzmir'den altı mağaza ve İstanbul'dan iki mağaza bunun için görevlendirildi. Yapacağınız kurbanlık alışverişlerinizde Bonus Card'a 5 taksit imkanı var. Tanşaş'larda müşterilere, ücretsiz emanet, rezervasyon imkanı, ücretsiz ve İslami kurallara uygun kesim gibi imkanlar sunuluyor. İstanbul'da Eyüp ve Kartal'daki mağazalarda kesim ve satış işlemlerini yapabilirsiniz. Tansaş'ın kurban hizmeti verdiği bir başka şehir de İzmir. Gaziemir Ege Serbest Bölge Akçay Mahallesi yanı, Güzelyalı eski troleybüs garajı, Narlıdere Maxi, Çiğli, Bornova Stadyum ve Tanet tesislerinde kurbanlık alışverişinizi yapabilirsiniz. Tanşaşlar'da kurban fiyatları gün içinde değişim gösteriyor.

E-KURBAN MÜFTÜLÜKTEN ONAYLI
Migros mağazalarına bağlı İnternet sitesi olan Kangurum'dan kurban siparişi verebilirsiniz. Üstelik e-kurban İstanbul Müftülüğü'nden onaylı. Migroslar'da bu sene tüm kurbanlıklar 297 milyondan satılıyor. 45-47 kilo ağırlığında ve bir yaşını tamamlamış erkek koçları, İnternet üzerinden ve mağazalardan sipariş edebilirsiniz. İnternet üzerinden verilen alışverişlerinizde önce kurbanlık siparişinin kimin vekaleti ile yapıldığını belirttikten sonra önünüze üç seçenek çıkıyor. İsterseniz Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Çocuk Esirgeme Kurumu, Darülaceze ve Darüşşafaka'ya bağışlayabiliyorsunuz. Bağış makbuzu ve fatura da adresinize gönderiliyor. Migros'ta sunulan bir başka seçenek de kurbanın evinize kesilmiş ve temizlenmiş olarak gelmesi. Bayramın ikinci günü İstanbul, İzmir ve Ankara il sınırları içinde istediğiniz adrese 10 milyon nakil ücretiyle kurbanınız teslim ediliyor. Ya da siparişinizi kesilmiş ve temizlenmiş olarak istediğiniz Migros Mağazası'ndan ücretsiz alabiliyorsunuz. Maret tesislerinde yapılan kesimler noter huzurunda, vekalet edilen kişi adına yapılıyor. Kurban yedi parçaya bölündükten sonra uygun koşullarda paketlenip sahiplerine teslim ediliyor. Kurban derileri de Türk Hava Kurumu'na bağışlanıyor.

TÜM TÜRKİYE'DE 18 NOKTADAN SİPARİŞ
Gima, bu bayram Türkiye'nin 18 farklı noktasından kurban satışı ve kesim hizmeti sunuyor. İstanbul ve Ankara'da kurban siparişinizi Gima, Endi Süpermarketleri, X-Large İndirim Marketleri, İnternet adresi ve Alo Gima'ya verebilirsiniz. Adapazarı, İzmit, Düzce, Bandırma, Bursa, Karadeniz Ereğlisi, Zonguldak, Çanakkale, Tarsus, Mersin, İskenderun, Diyarbakır, Malatya, Sivas, Kırıkkale ve Kayseri'de bulunan Gima'lar da sipariş alıyor. Kurban alışverişinizi Finansbank'a ait kredi kartlarla dört taksitle ödeyebilirsiniz. Kurbanlıklar 275 milyondan satışa çıkıyor. Toplam 45-47 kilo arası gelen hayvanlar, dini kurallara uygun kesiliyor. İsterseniz kurbanınızı Çocuk Esirgeme Kurumu'na da bağışlayabiliyorsunuz. Noter huzurunda yapılan kesimlerde kurbanlar yedi parçaya bölünüp adrese teslim ediliyor. Kurban derileri de Türk Hava Kurumu'na bağışlanıyor. Kurbanlar ilk gün kesilip ikinci gün adreslere teslim ediliyor. İlk gün İdealtepe, Florya, Zeytinburnu, Dolmabahçe, Ataşehir, Kemerburgaz, Söğütozü, Anadolu Hisarı mağazaları açık bulunuyor.

FİYATLAR SABİT DEĞİL
Kurban satış ve kesimi yapılan bir başka adres de Carrefour. Fiyatlar diğer marketler gibi sabit değil. Dananın kilosu 6 milyon 250 bin lira. Kıvırcık cinsinin kilosu 6 milyon 950 bin lira, Karaman cinsi de 5 milyon 900 bin liradan satılıyor. Fiyatlar bölgelere göre değişiklik gösteriyor. Satış ve kesim dışında veteriner kontrolü ve emanet çadırı da bulunuyor. Acıbadem mağazası hariç tüm Carrefour'larda kurban satışı var. Axess ve Akbank Carrefour kredi kartına dört taksit yapılıyor. İstanbul dışında Ankara, İzmit, İzmir, Adana, Mersin, Bursa'daki Carrefourlar'dan da sipariş verebilirsiniz.

Aymerkez'de indirim oranı yüzde 99!
Outlet & Inlet anlayışı ile kurulan ve dünyaca ünlü 100'den fazla markayı satan Büyükçekmece'deki Aymerkez, müşterilerine görülmemiş fırsatlar sunmaya başladı. Aymerkez'de pek çok üründe indirim oranı yüzde 99'a ulaştı.

Nasıl olur, demeyin. Uygulama çok basit. Standlarda aynı renk etiketleri taşıyan tüm ürünlerde 15 Şubat'a kadar adım adım ucuzluk yapılıyor. Ucuzluk her gün yüzde 3 veya yüzde 5 oranında etiketlere yansıyor. Yüzde 3'ten başlayan oran 30 günün sonunda yüzde 90'lara ulaşıyor. Örneğin 300 milyon lira tutarındaki bir takım elbiseyi 30. gün 3 milyona, 50 milyon değerindeki bir gömleği 500 bin liraya satın alabilirsiniz.

İndirim oranlarını tüketiciler ürünlerin üzerindeki etiketlerden takip ederek, hangi gün, ne kadar indirim olacağını bilecekler. Tabii çok sıkı bir takip gerekiyor, çünkü kampanya inanılmaz talep görüyor. Bu kampanyaya sürekli yeni ürünler ekleniyor. Adres: Aymerkez E-5 Karayolu üzeri No: 69 Mimarsinan / Büyükçekmece

BAYRAM FIRSATLARI
Seyahate çıkanlar bu fırsatı kaçırmasın
Beş günlük bayram tatilini seyahat ederek değerlendirecek olanlar için bu haber. Ya da ne zamandır iyi bir valize ihtiyacı olanlar için. Desa tüm ürünlerinde yüzde 40'a varan indirim uyguluyor. Samsonite'ın fonksiyonel valiz ve seyahat setleri çok hafif ve ekstra kapasite için genişleyebilecek şekilde üretilmiş.

Ayakkabıda bayram indirimi
Ayakkabı markası İnci, 8 Şubat'a kadar sürecek bir kampanya düzenliyor. Bu tarihe kadar tüm ürünler yüzde 40 indirimli. Üstelik Bonus kartı olanlara indirimin yanı sıra sekiz de taksit yapılıyor.

Kırmızı noktalılar yarı fiyatına
Atalar mağazalarındaki tüm kırmızı noktalı ürünlerde yüzde 50'ye varan indirimler var. İndirimin yanı sıra kredi kartlarına dört taksit ve nakit ödemede ekstra yüzde 10 indirim imkanı sunuluyor.

Yüzde 70 indirim ve 5 taksit
Herry'nin, ince düz çizgili yün kumaşlar, yün örmeler, kürkler, saten ve uçuşan şifonlara ağırlık verdiği 2003/2004 sonbahar-kış koleksiyonu yüzde 70 indirimli satılıyor. Pantolonlar 39, ceketler 59, montlar 29 milyon lira. Ayrıca beş taksit de yaptırabilirsiniz.

Ayakkabı Dünyası'na da uğrayın
Ayakkabı mağazalar zinciri Ayakkabı Dünyası, Kurban Bayramı öncesinde yüzde 50 indirim uyguluyor. ayakkabılar 40, botlar 35, çizmeler 40, erkek ayakkabılar 40, botlar 67 milyon liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 30.01.2004
533
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.