Magazin

Sünnet çocuğuna 'Erkeklik Diploması'

Sünnet çocuğuna 'Erkeklik Diploması'

Eskişehirli bir sağlık memuru sünnet ettiği çocuklara 'Erkekliğe İlk Adım Diploması' veriyor. Diplomada, "Sünnet operasyonu sırasında göstermiş olduğu cesaret ve yürekliliği ile erkekliğe ilk adım atıp bu diplomayı almaya hak kazanmıştır" ifadesi yer alıyor.

Çocukların büyüdükçe sünnet oldukları günü unuttuklarını söyleyen Eskişehir Akarbaşı Mahallesi Atatürk Bulvarı'nda özel sağlık hizmetleri bürosu bulunan İbrahim Aslantaş'ın aklına parlak bir fikir gelmiş. Ve sünnet ettiği çocuklara 'Erkekliğe İlk Adım Diploması' vermeye başlamış. Verdiği diploma sayesinde çocukların bu "müstesna" günü her zaman hatırlayacaklarını düşünen Aslantaş, "Bu belgeyi çocuklar çerçeveletip evlerinde saklayacaklar ve büyüdüklerinde çocuklarına gösterebilecekler" dedi.

İkna etmek kolaylaşıyor
Diplomanın sünnet olan çocukları çok mutlu ettiğini anlatan İbrahim Aslantaş, "Bu diploma ile çocukları onore etmiş oluyoruz. Sünnet yaparken çocuklara 'sana diploma vereceğiz' diyoruz. Böylece onları ikna etmemiz daha kolay oluyor ve çocuklar da korkularını yeniyor" diye konuştu.

Arkadaşlarına gösterecek
112 Acil Kurtarma Servisi'nde sağlık memuru olarak çalışan ve mesai dışı zamanlarda özel sağlık hizmetleri bürosunda sünnet yapan Aslantaş son olarak Alanya'dan Eskişehir'deki yakınlarına misafir olarak gelen 10 yaşındaki Murat Akdoğan'ı sünnet etti. Alanya Hidayet Görgün İlköğretim Okulu 5. sınıfa geçen Murat Akdoğan, kendisine verilen diplomasını Alanya'daki arkadaşlarına göstermek için sabırsızlandığını ve bu diplomayı ömür boyu saklayacağını söyledi.
Yayın tarihi: 01.07.2004
538
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.