Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Sultanların savaşı

Sultanların savaşı

Pazar günü 'Pandora Efsanesi' adlı gösterilerini ilk kez Türkiye'de sahneleyen Night of the Sultans Grubu ile Anadolu Ateşi'nin sanat yönetmeni Mustafa Erdoğan arasındaki 'isim kavgası' büyüyor.

Alman organizatör Marcel Avram tarafından kurulan 'Night of the Sultans' Grubu ile Mustafa Erdoğan'ın sanat yönetmenliğini yaptığı 'Anadolu Ateşi' arasındaki tartışma alevlendi. Daha önce Sultans of the Dance'ın sanat yönetmenliğini üstlenen, ancak yapım ekibiyle aralarında çıkan anlaşmazlık nedeniyle ayrılıp Anadolu Ateşi'ni kuran Mustafa Erdoğan, aylar önce isim haklarının elinde olduğu iddiasıyla 'Night of the Sultans' adının başkaları tarafından kullanılamayacağını ileri sürmüştü.

AVUKATLARLA GİTTİ
Erdoğan, pazar gecesi Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda Türkiye'deki ilk gösterilerini sunacak olan Night of the Sultans'ın cumartesi günkü provasına avukatlarıyla giderek gösterinin isim hakkının kendisinde olduğunu yineledi. Avukatların gösterinin sahnelenemeyeceği iddialarına grup, mahkeme kararını göstererek karşılık verdi. Olay sonrası Sultan's Dans ve Organizasyon'un Genel Müdürü Anıl Şahin, 'Bizim şovumuz Pandora'nın Kutusu, onların şovu Anadolu Ateşi. Çok farklıyız' dedi. Erdoğan ise şunları söyledi:

BEN BULDUM
'Bizim adımızı kullanamazlar. Avrupa'da açtıkları 14 davayı kaybettiler. Organizatörlerimizi tehdit ediyorlar. Benim adamlarımı ve danslarımı çalıyor, korsanlık yapıyorlar. Cumartesi günü de Lütfi Kırdar'a avukat ve polislerle gidip bütün afişleri indirdik. Pazar günkü gösteriyi de adamlarımız izledi. Çalıntı herhangi bir şey olursa itirazımızı yapıp oyunu durduracağız. Sultanların Dansı benim bulduğum bir isim...'
361
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.