Magazin

Stone: 'Barış için herkesi öperim'

Stone: 'Barış için herkesi öperim'

Amerikalı ünlü aktris Sharon Stone, Ortadoğu'da barış için hemen herkesi öpebileceğini söyledi.

Sponsorluğunu, Nobel barış ödüllü Şimon Peres'in kurduğu Peres Barış Merkezi'nin yaptığı 5 günlük bir gezi çerçevesinde dün İsrail'e gelen Stone, Peres'le birlikte düzenlediği basın toplantısında, İsrailile Filistinliler arasında süren çatışmaları çözemeyeceğini, ancak barış çabalarını teşvike yardımcı olmak için şöhretini kullanabileceğini belirtti.

Barış için...
Stone, 'Ortadoğu´da barış için hemen hemen herkesi öpebilirim' dedi. Amerikalı aktrisin sözleri, kalabalık İsrailli basın mensuplarının kahkahalarına yol açarken, Stone, Peres'in yanağına bir öpücük kondurması için yapılan tezahüratları büyük bir oyunculuk becerisiyle geri çevirdi.

Bugünün Dünya Kadınlar Günü olduğuna da işaret eden Stone, kadınların duygu ve düşünceleri erkeklerden daha çok dikkate aldığını belirterek, Ortadoğu barış görüşmelerinde daha çok kadının yer almasını istedi. Stone´un, gezisi sırasında, İsrail ve Filistinli çocuklardan oluşan karma bir takımla futbol oynaması, Filistinli çocukların tedavigördüğü İsrail hastanelerini ziyaret etmesi ve 48. doğum günü için cuma günü düzenlenecek, çocuklarla ilgili eğitim ve sağlık projelerinde kullanılmak üzere bağış toplanacak galaya katılması bekleniyor.
Yayın tarihi: 08.03.2006
354
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.