Magazin

Spor otomobilin yeni yıldızı

Spor otomobilin yeni yıldızı

Kasımda piyasaya çıkarılacak olan Porsche Cayman S, özellikleri nedeniyle 911 Carrera ile Boxster S arasında konumlandırılıyor

Porsche AG 26 Kasım 2005'te spor otomobil ürün gamına yeni bir model daha ilave edecek. Boxster platformu baz alınarak geliştirilen Porsche Cayman S, sahip olduğu özellikleri nedeniyle 911 Carrera ile Boxster S arasında konumlandırılıyor.

Otomobildeki altı silindirli motorun ürettiği 295 HP güç, arka tekerleklere aktarılıyor. Aracın motoru özellikle alt ve orta devirlerde sunduğu yüksek çekiş gücüyle dikkat çekiyor. Otomobili 275 km maksimum hıza ulaştıran motor, manuel şanzımanla kombine edildiğinde, Cayman S 5.4 saniyede sıfır'dan 100 km sürate ulaşıyor. Otomobil daha ilk bakışta Porsche ailesine mensup olduğunu gösteriyor.

Cayman S her ne kadar tipik Porsche çizgilerine sahip olsa da, farklı ve bağımsız tasarım çizgisiyle Boxster ve 911 Carrera modellerinden hemen ayrılıyor. Otomobilin yeni ön bölümü oval ön farlar ve ilk bakışta göze çarpacak kadar geniş hava girişleriyle hemen dikkat çekiyor. 260 litre kapasiteli bagaja sahip otomobil, amortisörlerin sertliğini yol ve sürüş koşullarına göre ayarlayan PASM sistemine de sahip.
(Radikal)
Yayın tarihi: 30.05.2005
411
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.