Magazin

Sophia Loren geliyor

Sophia Loren geliyor

24. İstanbul Film Festivali, açılış töreninde efsanevi yıldız Sophia Loren'i ağırlıyor. Festival Loren'e yaşam boyu başarı ödülü verecek.

İtalyan sinemasının efsanevi yıldızı Sophia Loren, 24. Uluslararası İstanbul Film Festivali' nin onur konuğu olarak İstanbul'a geliyor. 1 Nisan Cuma günü İstanbul'da olacak Sophia Loren, aynı akşam Lütfü Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek festivalin açılış töreninde İstanbul Film Festivali'nin 'yaşam boyu Başarı Ödülü'nü alacak. Başrolünü Jean-Paul Belmondo ile paylaştığı 1960 yapımı 'La Ciociara' (İki Kadın) filmindeki performansıyla en iyi oyuncu dalında Oscar ödülü alan Sophia Loren, İtalya'nın sinema dünyasına kazandırdığı en büyük yıldızlardan biri.

1950 yılında 'Il Voto' adlı filmle sinema dünyasına adım atan Sophia Loren'in unutulmaz filmleri arasında 'Özel Bir Gün', 'Dün Bugün Yarın' ve Marlon Brando'yla birlikte rol aldığı 'Hong Kong'lu Kontes' yer alıyor. 71 yaşında olmasına karşın güzelliğinden hiçbir şey yitirmeyen, yıllara meydan okuyan İtalyan yıldız; daha önce Festival'in açılış konuğu olan Emmanuelle Beart'ın İstanbul'a gelişini iptal etmesi üzerine İKSV tarafından özel olarak festivale davet edildi. Beart, 6 Mart'ta 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için yapılan yürüyüşte kadınlara uygulanan şiddet yüzünden Türkiye'ye gelmekten vazgeçmişti.
(Radikal)
Yayın tarihi: 23.03.2005
470
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.