Magazin

SLOVAKYALI GÜZEL BİRİNCİ OLDU

SLOVAKYALI GÜZEL BİRİNCİ OLDU

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde bu yıl üçüncüsü düzenlenen 'Miss World League of Beauty and Fashion 2012'de bir haftalık kamp dönemi gala gecesi ile sona erdi.

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde bu yıl üçüncüsü düzenlenen 'Miss World League of Beauty and Fashion 2012'de bir haftalık kamp dönemi gala gecesi ile sona erdi. 22 ülkenin güzelleri arasından birinciliği Slovakyalı 19 yaşındaki Michaela Gaparovicova elde etti.
Ermenistan vatandaşı Ashot Khactryan tarafından organize edilen 'Miss World League of Beauty and Fashion 2012' yarışmasına katılan güzeller, Bodrum'un Akyarlar Köyü'ndeki Camelot Boutique Otel'de bir haftalık kamp dönemi geçirdi. Yarışma, otelin havuz başında düzenlenen gala gecesi ile sona erdi. Yarışmanın jüri üyeleri arasında oyuncu Oktay Kaynarca ve geçen yılın birincisi Rus model Ekaterina Grushanina da yer aldı. Kaynarca'nın güzelleri dikkatle incelediği ve karar vermekte zorlandığı görüldü. Yarışmada güzeller, ilk olarak ulusal kıyafetleri ile podyumda boy gösterdi. Modeller, daha sonra bikinili olarak podyuma çıktı. Gecede sahnelenen Latin dansları da büyük ilgi gördü.
Ermeni modacı Kevork Shadoyan'ın son kreasyonu için tasarladığı kıyafetler, gala gecesinde düzenlenen defile ile tanıtıldı. Defilenin sonunda, Shadoyan'ın tasarladığı gelinliği, yarışan güzeller tanıttı. Shadoyan, modellerle birlikte yarışmayı izleyenleri selamladı. Gece kıyafetleriyle de podyuma çıkan modeller, şıklıkları ile göz doldurdu.
Yarışmanın sonunda dereceye giren güzelleri Ashot Khactryan açıkladı. Yarışmada birinciliği Slovakya'dan katılan Michaela Gaparovicova kazandı. İkinciliği Belarus'tan 22 yaşındaki Lyuba Yakovina, üçüncülüğü Brezilya'dan 25 yaşındaki Natalia Portugal, dördüncülüğü Portekiz'den 19 yaşındaki Yanine Dasilva Dossantos ve beşinciliği Kazakistan'dan 23 yaşındaki Zinaida Udalova elde etti.
Slovakyalı model Gaparovicova, 28 Ekim'de Filipinler'de yapılacak Dünya Güzellik Yarışması'na katılarak ülkesini temsil etme hakkı kazandı. Yarışmanın sonuçlarının açıklanması ile, dereceye giren 5 güzel, kutlama pastasını kesti.

Yayın tarihi: 19.05.2012
472
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.