Magazin

Singapur'da doğum seferberliği

Singapur'da doğum seferberliği

Singapur'da topyekün doğum harekatı başlıyor. Nüfusun azlığından yakınan hükümet, erkeklere sperm kalitesini arttırmak için dar iç çamaşırları giymemelerini salık veriyor.

Hükümetin nüfus artışının düşük olmasından yakındığı Singapur'da, doğum oranını artırmak için yeni bir kampanya başlatılıyor. Yeni aile planlamasıyla ilgili olarak düzenlenen basın toplantısında konuşan Dr. Peter Lim, sperm sayısının artması için erkeklere bazı tavsiyelerde bulundu:
 • Dar iç çamaşırları giymeyin.

 • Tavuk eti yemeyin.

 • Sıcak banyodan uzak durun.


 • Kaliteye önem vermek lâzım
  Lim, yaklaşık 4.5 milyon nüfuslu ülkede mali sıkıntılar, artan işsizlik oranı gibi etkenlerin insanları olumsuz etkilediğini söylüyor. Hormonlu çiftlik üretimi tavukları daha az tüketmek gibi, yaşam tarzında yapılacak bazı basit değişikliklerin sperm kalitesini yükseltebileceğine dikkat çekiyor. Gençlerin önce iş sonra aile zihniyetini değiştirmeyi amaçlayan ve Toplum Gelişimi ve Spor Bakanlığı tarafından da desteklenen kampanya ay sonunda başlayacak.
  Yayın tarihi: 19.08.2003
  560
  dahafazlası
  YORUMLAR
  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.