Magazin

Sinemanın yeni Terminatör'ü Moeller

Sinemanın yeni Terminatör'ü Moeller

Arnold Schwarzegger ile efsaneleşen Terminatör rolüne aday arayan yapımcılar, eski Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonu Ralph Moeller ile el sıkıştı.

Arnold Schwarzenegger'in ancak konuk oyuncu olarak 'Terminatör 4'te yer alabileceğini iletmesi üzerine yapımcılar harekete geçti. Uzun bir arayıştan sonra, Alman asıllı, eski Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonu, boksör ve yüzücü Ralph Moeller'de karar kılan yapımcılar, aktörle konuşarak el sıkıştı.

Yeni filme yeni model
'Conan'ın televizyon dizileriyle de tanınan Moeller'in son 'Terminatör' filmi 'Terminatör 3: Makinelerin Yükselişi'nde (Terminator 3: Rise of the Machines) kamera arkasına geçen yönetmen John Mostow ile de tanıştığı ifade edildi.

Yok edici makinenin yeniden tasarlanarak yeni bir model yaratılmasının planlandığı serinin dördüncü halkasında Schwarzenegger'in eski rol arkadaşları Claire Danes ve Nick Stahl'ın yer alması da bekleniyor.

'Batman ve Robin'de de rol aldı
'Perfect Partners'da 'Jake Steiger', 'Akrep Kral'da (Scorpion King) 'Thorak', Oscar rekortmeni 'Gladyatör'de 'Hagen' rollerini üstlenen Moeller, 'Batman ve Robin'de ise Arkham Tımarhanesi'nin gardiyanını canlandırmıştı.

Yok ediciydi koruyucu oldu
İnsandan ayırt edilemeyen makine Terminatör, hayata gözlerini 1984 yılında açtı. Yönetmenliğini James Cameron'ın üstlendiği filmin senaryosunu kalabalık bir kadro kaleme aldı. Schwarzenegger'in Terminatör'ü canlandırdığı filmde, aktöre Linda Hamilton ve Michael Biehn eşlik etti. Hasılat rekorları kıran filmde, Terminatör ile yakalamaya çalıştığı 'dünyayı kurtaran adam'ın annesi Sarah Connor (Hamilton) arasındaki mücadele izleyicinin yüreğini ağzına getirdi.

İlk filmin gördüğü ilgi üzerine ikincisini çekmeye karar veren yapımcılar, bunun için tam yedi yıl bekledi ve 1991'de 'Terminatör 2: Karar Günü' (Terminator 2: Judgement Day) geldi. Cameron'ın ikinci kez yönetmenlik koltuğuna oturduğu filmde bu kez Arnold, Sarah Connor'a yardım eden 'Terminatör T-800, model 101' adlı 'yufka yürekli' bir makine olmuştu. Film ilk yapımın başarısını sürdürdü.

Aralıklı olarak çekilmesi adet haline gelen seri, 2003'te 'Terminatör 3: Makinelerin Yükselişi' ile sürdü. Bu kez yönetmen koltuğuna Jonathan Mostow oturdu, filmin lokomotiflerinden Hamilton ise bu yapımda rol almadı.
Yayın tarihi: 20.10.2004
417
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.