Magazin

Sinema yazarları adaylarını seçti

Sinema yazarları adaylarını seçti

Sinema Yazarları Derneği'nin (SİYAD) 2004 yılı Türk sineması ödülleri için saptadığı beşer aday belli oldu.

Listede öne çıkan film, En İyi Oyuncu hariç her dalda adaylığı bulunan 'Yazı Tura'. 35 sinema yazarının seçtiği adaylar arasında kazananlar, 17 Ocak Pazartesi günü Beyoğlu Emek Sineması'nda saat 20.30'da başlayacak törende belli olacak ve ödüllerini alacaklar.

En iyi film: Bekleme Odası, Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak, Mustafa Hakkında Her Şey, Vizontele Tuuba, Yazı Tura.

En iyi yönetmen: Ezel Akay (Neredesin Firuze), Zeki Demirkubuz (Bekleme Odası), Çağan Irmak (Mustafa Hakkında Her Şey), Ahmet Uluçay (Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak), Uğur Yücel (Yazı Tura).

En iyi senaryo: Zeki Demirkubuz (Bekleme Odası), Yılmaz Erdoğan (Vizontele Tuuba), Çağan Irmak (Mustafa Hakkında Her şey), Ahmet Uluçay (Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak), Uğur Yücel (Yazı Tura).

En iyi kadın oyuncu: Demet Akbağ (Neredesin Firuze), Hülya Avşar (Kalbin Zamanı), Mine Çayıroğlu (Metropol Kabusu), Nurhayat Kavrak (Bekleme Odası), Başak Köklükaya (Mustafa Hakkında Her Şey).

En iyi erkek oyuncu: Haluk Bilginer (Neredesin Firuze), Kenan İmirzalioğlu(Yazı Tura), Tuncel Kurtiz (İnat Hikayeleri), Olgun Şimşek (Yazı Tura), Cem Yılmaz (GORA).

En iyi yardımcı kadın oyuncu: Sultan Gündüz (Yazı Tura), Eli Mango (Yazı Tura), Güler Ökten (Kalbin Zamanı), Şerif Sezer (Mustafa Hakkında Her Şey), Boncuk Yılmaz (Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak).
(Hürriyet)

En iyi yardımcı erkek oyuncu: Bahri Beyat (Yazı Tura), Erkan Can (Yazı Tura), Ozan Güven (GORA), Engin Günaydın (Yazı Tura), Teoman Kumbaracıbaşı (Yazı Tura).
Yayın tarihi: 13.01.2005
488
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.