Magazin

Sibel Kekilli'ye bir ödül daha

Sibel Kekilli'ye bir ödül daha

Almanya'da 'Bambi' ödülleri toplam 13 kategoride sahiplerini buldu. Türk oyuncu Sibel Kekilli 'Shooting Star' kategorisinde ödüle layık görüldü.

Hamburg kentinde düzenlenen ödül töreninde, ünlü ABD'li oyuncu Tom Hanks uluslararası alanda en iyi oyuncu ödülünü alırken, 'Gegen die Wand' (Duvara Karşı) adlı filmdeki başarılı oyunundan dolayı Türk oyuncu Sibel Kekilli de 'Shooting Star' kategorisinde 'Bambi' ödülünü aldı.

"Yeni bir hayat için saygı gösterin"
Kekilli, ödülünü aldıktan sonra gözyaşları içinde yaptığı teşekkür konuşmasında, kendisine karşı bir karalama kampanyası sürdürdüğü gerekçesiyle Bild gazetesini sert bir dille eleştirdi. Kekili, "Beni sevmenizi beklemiyorum, ancak yeni bir hayata başlamama saygı gösterin'' dedi.

Hollanda'da film yapımcısı Theo van Gogh'un öldürülmesini de kınayan Kekilli, "Şiddet hiçbir zaman haklı gösterilemez. İslamiyet'te de bu yok" diye konuştu. Bild gazetesinin Kekilli'nin daha önce porno filmlerinde oynadığını yazmasından sonra, Kekilli'nin ailesi ile arası bozulmuştu.

Ödül alan diğer sanatcılar
Törende "Kariyer" kategorisinde 'Truva' (Troy) filmindeki rolü ile tanınan Diane Krüger ödül alırken, ünlü şarkıcı Elton John ve 'uluslararası pop' dalında da Shania Twain 'Bambi' ödülünün sahibi oldu. Güney Afrika Cumhuriyeti'nin eski Devlet Başkanı Nelson Mandela 'Bambi Şeref' ödülünü alırken, moda dalında ünlü tasarımcı Donatella Versace, spor dalında da Alman kano olimpiyat takımı 'Bambi' ödülünün sahibi oldu.

Ödül törenine, ünlü sinema yıldızı Sophia Loren, Hamburg Eyaleti Başbakanı Ole von Beust, eski Almanya Başbakanı Helmut Kohl, ödül alan Mercedes-Benz Yönetim Kurulu Başkanı Jürgen Schrempp, bazı politikacılar, ünlü Alman oyuncular ve mankenler de katıldı.
Yayın tarihi: 20.11.2004
426
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.