Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Sibel Kekilli'nin içi yanıyor

Sibel Kekilli'nin içi yanıyor

Altın Portakal'lı Sibel Kekilli: 'Almanlar ödül alınca benim için seviniyorlar, Türkiye'de ise 'Jüriden biriyle yattı' diye konuşuluyor'

Asu Maro
Milliyet

"Eve Dönüş" filmiyle Altın Portakal kazanan Sibel Kekilli: "Ben Afrika'da ödül aldım, ABD'de ödül aldım, Avrupa'da ödül aldım... Altın Portakal kazanınca Almanya'da 'Sibel eve döndü' diye başlıklar attılar. Onlar benim için seviniyorlar, Türkiye'de ise 'Jüriden biriyle yattı' diye konuşuluyor"

Gözleri ışıl ışıl parlayan bir küçük kız Sibel Kekilli. 26 yaşında ve "Gençliğimde" diye başlayan cümleler kurabiliyor. Gerçekten yaşının çok üzerinde bir olgunluğa ve güce sahip. Hamburg'da yaşıyor ama ikinci şehri İstanbul. Zamanının çoğunu Beyoğlu'nda geçiriyor, sessizce oturup düşünmek istediği zaman Saint Antoine Kilisesi'ne gidiyor.

Başına "The" konmasına bir mana veremediği Marmara Oteli'ni en çok kapıda yatmasına izin verdikleri sokak köpeğinden ötürü seviyor. Güvenip kimselere açamadığı kalbinin baş köşesinde hayvanlar ve çocuklar var zaten. Her geldiğinde hayvan barınaklarını ziyaret ediyor, PETA'nın da aktif bir üyesi. Kendi yaşadığı hiçbir şeye değil ama barınaktaki bir köpek yavrusuna ağlayabiliyor.

Kekilli'ye Altın Portakal'da En İyi Oyuncu Ödülü getiren "Eve Dönüş" 3 Kasım'da gösterime giriyor. Hiç haberdar olmadığını utanarak itiraf ettiği 12 Eylül'ü ona öğreten film... İzlerken bu olayları yaşayan insanlar için gözyaşı döktüğünü anlatıyor. "Ne ağlarsın benim zülfü siyahım"ı mırıldanıyor bir yandan...
Yayın tarihi: 29.10.2006
1749
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.